Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jednání o prodeji Slezského FC budou pokračovat

  • Opava,

Nové vedení opavské radnice chce pokračovat ve vyjednávání ohledně prodeje fotbalového klubu, který vlastní. Dřívější jednání s dubajskou firmou, která je součástí skupiny kolem francouzské banky Montepellier, ztroskotala na tom, že zájemce nesložil dohodnutou kauci a nedodal potřebné dokumenty. Jeho zájem prý ale trvá.

O prodeji 2/3 akcií opavského fotbalového klubu hlasovali zastupitelé na mimořádném zasedání den před volbami.Na jednání tehdy dorazil i český zástupce dubajské firmy Group Privee & Cie Limited, která je součástí skupiny francouzské banky Monteperllier:

„Máme zájem min. o desetiletý horizont a dostat klub co nejvýš to půjde. Jsme zahraniční společnost, máme zahraniční partnery a ti se chtějí zviditelnit nejen v Česku ale i mimo něj,“ řekl nám tenkrát Martin Groh.

Zastupitelé prodej těsnou většinou odsouhlasili se dvěma podmínkami:

„Jednou z podmínek bylo doložení organizační struktury společnosti. Ta druhá podmínka bylo zaplacení adekvátní částky, která měla přijít na náš účet,“ zopakoval primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

50 milionová kauce ani potřebné dokumenty v dohodnutém termínu na radnici nedorazily. Nicméně nové vední města chce v jednáních pokračovat.

Usilujeme o to, aby přišel nový partner dlouhodobě. Uvítali bychom, aby se odpolitizoval fotbalový klub, a mohl se začít dělat standardní fotbal,“ nechal se slyšet Marek Hájek, předseda představenstva, Slezský FC Opava.

K setkání vedení města a zástupcem kupujícího, Martinem Grohem, by mělo dojít v následujících dnech. V přípravě rozpočtu pro příští rok se zatím s novým vlastníkem nepočítá. Ćástka by se, stejně jako letos, měla pohybovat kolem 17 mil korun. 

„Nemáme žádné informace, kdy bude investor a zdali nějaký bude, takže rozpočet chystáme podle stávajících pravidel,“ vyjádřil se náměstek primátora Igor Hendrych (ANO).

Pokud budou jednání úspěšná, mohli by zastupitelé o prodeji fotbalového klubu rozhodnout na svém prosincovém zasedání.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků