Technické služby už si vyzkoušely zimní údržbu

  • 28. listopadu 2018,
  • 17:40,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Zima zatím pracovníky Technických služeb v Ludgeřovicích moc nezaměstnala, takže se mohou ještě věnovat podzimním činnostem, jako je hrabání listí nebo ořez dřevin.

Reklama

Letošní zima nastupuje pozvolna. Poprvé o sobě dala vědět v polovině listopadu namrzlými komunikacemi. Pracovníky ludgeřovických technických služeb ale nezaskočila. Už dávno na ni byli nachystaní. Stroje prošly kontrolou a dostatek je také posypového materiálu ve skladu.


"Už dávno máme připraveny sypače, pluhy a  hrabla. Myslet musíme i na ruční nářadí, říká  Josef Balgar, jednatel TS Ludgeřovice.

Hned v několika problematických lokalitách jsou připraveny zásobníky s posypovým materiálem, aby jej mohli sami občané třeba v případě nenadálé ledovky použít a silnici hned zprůjezdnit. Dřevěné zásněžky, které brání nafoukanému sněhu, už také stojí na svých místech. V době, kdy zrovna nemrzne a nesněží, se pracovníci technických služeb věnují ještě podzimním pracím, jako je hrabání listí nebo třeba ořez stromů. Nicméně vyjet do terénu jsou schopni téměř okamžitě.

"Kdybychom potřebovali, tak přehodíme pluhy na traktor a posypový stroj. A v podstatě během krátké doby můžeme vyjet,“ říká  Jaromír Bohačík z technických služeb.

Rychlé zpřístupnění komunikací ale leckdy komplikují řidiči, kteří v úzkých uličkách nevhodně parkují, a ztěžují tak odklízení sněhu. Auta totiž zúží silnici a objemné traktory s pluhem pak mají problém projet.

„Je to trochu i bezohlednost řidičů,protože může nastat situace, že technika se tam nedostane a neprovede zimní údržbu," upozorňuje Balgar.

Technické služby se v Ludgeřovicích starají o 3 kilometry chodníků a 21 kilometrů místních silnic. Hlavní tahy, které vedou obcí, pak spravuje stát.
O Ptáku Ohniváku a Lišce Ryšce. Hudební pohádka

16.12. 19:00 - 13.12. 18:28
Opava, Slezské divadlo, Opava

Silvestrovské oslavy ​ve Slezském divadle Opava

31.12. 21:00 - 13.12. 18:28
Opava, Slezské divadlo, Opava

Církevní konzervatoř Německého řádu
Opava
od 25 000 Kč

Detail

Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, ČSA 718, příspěvková organizace
Opava
od 22 000 Kč

Detail

Fakultní nemocnice Ostrava
Opava
od 17 870 Kč do 32 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu