Den prevence Slezské univerzity

  • 16:04,
  • Opava ,

Změřit si krevní tlak, hladinu cholesterolu či cukru si mohli nechat zájemci, kteří přišli na Den prevence pořádaný Slezskou univerzitou. A nejen to: dozvěděli se také jak důležitá prevence je a že by na ni neměli zapomínat ani teď, v předvánočním shonu.

Studenti zdravotnických a sociálních oborů Slezské univerzity se usídlili v obchodním centru. Právě sem totiž lidé v adventním čase míří za nákupy dárků a ve vánočním shonu často zapomínají na to, že by pozornost měli věnovat také sami sobě.

„Uklízíme skříně, šatny ale neuklízíme si ve svém organismu a nemyslíme na sebe. To zdraví je až na posledním stupni toho žebříčku. Proto během Vánoc jsou lidé, kteří jsou úplně vyřízení, vyšťavení, unavení….“ říká proděkanka Fakulty veřejných politik Slezské univerzity Yvetta Vrublová.

Výši krevního tlaku, hladiny cukru či cholesterolu se mohli zájemci dozvědět na počkání. Pokud studenti zjistili nějakou nesrovnalost, doporučili lidem podrobnější vyšetření a návštěvu lékaře.

Zájemci si mohli také vyzkoušet, jaké to je žít s hendikepem. Velký zájem byl o jízdu na invalidním vozíku. Mnozí, aby byl jejich zážitek autentický, se odvážili také na chodbu nákupního centra.

Kdo měl pochybnosti o své váze, mohl si nechat přepočítat hmotnost v poměru k obsahu svalů a tuků. A také vyslechnout rady ohledně jídelníčku.

Především na děti byly zaměřeny úkoly z dopravní výchovy a také poskytování první pomoci.

Zájem o Den prevence byl velký. U sedmi stánků se zastavily stovky lidí nejrůznějších věkových kategorií. Na jaře studenti tuto akci ještě zopakují.

Festivalový koncert SHF: Krásy barokní Anglie

Dnes 18:00 - 19:35
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

21.09. 18:00 - 18.09. 19:35
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 18.09. 19:35
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

VAVREČKA FOS SERVIS s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Společenství vlastníků Poliklinika KATKA, Partyzánská 1730/3, Opava - Kateřinky
Opava
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků