Den prevence Slezské univerzity

  • 12. prosince 2018,
  • 16:04,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Změřit si krevní tlak, hladinu cholesterolu či cukru si mohli nechat zájemci, kteří přišli na Den prevence pořádaný Slezskou univerzitou. A nejen to: dozvěděli se také jak důležitá prevence je a že by na ni neměli zapomínat ani teď, v předvánočním shonu.

Reklama

Studenti zdravotnických a sociálních oborů Slezské univerzity se usídlili v obchodním centru. Právě sem totiž lidé v adventním čase míří za nákupy dárků a ve vánočním shonu často zapomínají na to, že by pozornost měli věnovat také sami sobě.

„Uklízíme skříně, šatny ale neuklízíme si ve svém organismu a nemyslíme na sebe. To zdraví je až na posledním stupni toho žebříčku. Proto během Vánoc jsou lidé, kteří jsou úplně vyřízení, vyšťavení, unavení….“ říká proděkanka Fakulty veřejných politik Slezské univerzity Yvetta Vrublová.

Výši krevního tlaku, hladiny cukru či cholesterolu se mohli zájemci dozvědět na počkání. Pokud studenti zjistili nějakou nesrovnalost, doporučili lidem podrobnější vyšetření a návštěvu lékaře.

Zájemci si mohli také vyzkoušet, jaké to je žít s hendikepem. Velký zájem byl o jízdu na invalidním vozíku. Mnozí, aby byl jejich zážitek autentický, se odvážili také na chodbu nákupního centra.

Kdo měl pochybnosti o své váze, mohl si nechat přepočítat hmotnost v poměru k obsahu svalů a tuků. A také vyslechnout rady ohledně jídelníčku.

Především na děti byly zaměřeny úkoly z dopravní výchovy a také poskytování první pomoci.

Zájem o Den prevence byl velký. U sedmi stánků se zastavily stovky lidí nejrůznějších věkových kategorií. Na jaře studenti tuto akci ještě zopakují.

290 kilometrů

22.03. 19:00 - 19.03. 8:40
Opava, Slezské divadlo, Opava

SHF: Pěvecká dvojice Kchun a Dantova Božská komedie

29.03. 19:00 - 19.03. 8:40
Opava, Bolatice – Kostel sv. Stanislava

SHF: Pěvecká dvojice Kchun a Dantova Božská komedie

30.03. 19:00 - 19.03. 8:40
Opava, Ostrava – Kostel sv. Václava

MSA, a.s.
Opava
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Mondelez CR Biscuit Production s.r.o.
Opava
od 80 000 Kč

Detail

ELEKTRO - FA. PAVELEK, s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu