Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předvánoční shon v nahrává zlodějům

  • Opava,

Předvánoční shon nahrává zlodějům, kteří si své oběti vyhlížejí především v obchodech, kam lidé vyrážejí za nákupem dárků. Policisté proto častěji tato místa kontrolují. Nákupní centra také posilují ochranku.

Kabelka odložená v nákupním vozíku – školácká chyba, která vyloženě provokuje zloděje. Jeho šance nastává právě když si zákazník začne prohlížet zboží a přestane věnovat pozornost svým věcem.

„V tu chvíli přichází nějaký zloděj,stačí mu vteřina vytáhne peněženku v lepším případě, v horším sebere celou kabelku,“ upozorňuje Pavla Welnová z Policie ČR Opava.

Také proto teď policisté přímo v obchodech na tato nebezpečí upozorňují. A je to opravdu na místě: sami jsme se přesvědčili, že lidé si často na své věci nedávají pozor. A přestože si jsou vědomi nebezpečí, nechávají je volně v nákupním vozíku.

Žně mají kapsáři především o víkendech, kdy do obchodů za nákupem dárků míří nejvíce lidí. A v davu se lehce ztratí.Počet návštěvníků se například v opavském nákupním centru Breda and Weinstein až ztrojnásobí.“

„Přizpůsobujeme tomu naši ostrahu.Její členové jsou pořád v terénu nebo se tady pohybují v civilu. A snaží se vytipovávát potenciální nebezpečí,“ uvedl technický manažer Jan Košař.

Také policejní uniformy jsou v nákupních centrech i kolem nich vidět v těchto dnech více než dřív.

„Hlavně v období před Vánočním svátky policisté obvodních oddělení kontrolují všechny hypermarkety a supermarkety v okr. Opava, ale kontrolují také parkoviště,“ přitakal René Černohorský, mluvčí opavské policie.

Řidiči totiž často nechávají v autě cennosti, které jsou pak snadným terčem zlodějů. A nebo nevěnují dostatečnou pozornost svým osobním věcem při ukládání nákupu do kufru vozidla.

Nahlásit chybu


K tématu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail