Reklama

Předvánoční shon v nahrává zlodějům

  • 12. prosince 2018,
  • 16:10,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Předvánoční shon nahrává zlodějům, kteří si své oběti vyhlížejí především v obchodech, kam lidé vyrážejí za nákupem dárků. Policisté proto častěji tato místa kontrolují. Nákupní centra také posilují ochranku.

Reklama

Kabelka odložená v nákupním vozíku – školácká chyba, která vyloženě provokuje zloděje. Jeho šance nastává právě když si zákazník začne prohlížet zboží a přestane věnovat pozornost svým věcem.

„V tu chvíli přichází nějaký zloděj,stačí mu vteřina vytáhne peněženku v lepším případě, v horším sebere celou kabelku,“ upozorňuje Pavla Welnová z Policie ČR Opava.

Také proto teď policisté přímo v obchodech na tato nebezpečí upozorňují. A je to opravdu na místě: sami jsme se přesvědčili, že lidé si často na své věci nedávají pozor. A přestože si jsou vědomi nebezpečí, nechávají je volně v nákupním vozíku.

Žně mají kapsáři především o víkendech, kdy do obchodů za nákupem dárků míří nejvíce lidí. A v davu se lehce ztratí.Počet návštěvníků se například v opavském nákupním centru Breda and Weinstein až ztrojnásobí.“

„Přizpůsobujeme tomu naši ostrahu.Její členové jsou pořád v terénu nebo se tady pohybují v civilu. A snaží se vytipovávát potenciální nebezpečí,“ uvedl technický manažer Jan Košař.

Také policejní uniformy jsou v nákupních centrech i kolem nich vidět v těchto dnech více než dřív.

„Hlavně v období před Vánočním svátky policisté obvodních oddělení kontrolují všechny hypermarkety a supermarkety v okr. Opava, ale kontrolují také parkoviště,“ přitakal René Černohorský, mluvčí opavské policie.

Řidiči totiž často nechávají v autě cennosti, které jsou pak snadným terčem zlodějů. A nebo nevěnují dostatečnou pozornost svým osobním věcem při ukládání nákupu do kufru vozidla.
Hamlet a pražské Švandovo divadlo

26.01. 19:00 - 23.01. 10:40
Opava, Slezské divadlo, Opava

JFO, pianista Lukáš Vondráček a Čajkovského Patetická

10.04. 19:00 - 23.01. 10:40
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 23.01. 10:40
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Jiří Bialas
Opava
od 30 000 Kč

Detail

SLAVÍK - Technické plasty s.r.o.
Opava
od 22 000 Kč do 36 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu