Reklama

Předvánoční shon v nahrává zlodějům

  • 12. prosince 2018,
  • 16:10,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Předvánoční shon nahrává zlodějům, kteří si své oběti vyhlížejí především v obchodech, kam lidé vyrážejí za nákupem dárků. Policisté proto častěji tato místa kontrolují. Nákupní centra také posilují ochranku.

Reklama

Kabelka odložená v nákupním vozíku – školácká chyba, která vyloženě provokuje zloděje. Jeho šance nastává právě když si zákazník začne prohlížet zboží a přestane věnovat pozornost svým věcem.

„V tu chvíli přichází nějaký zloděj,stačí mu vteřina vytáhne peněženku v lepším případě, v horším sebere celou kabelku,“ upozorňuje Pavla Welnová z Policie ČR Opava.

Také proto teď policisté přímo v obchodech na tato nebezpečí upozorňují. A je to opravdu na místě: sami jsme se přesvědčili, že lidé si často na své věci nedávají pozor. A přestože si jsou vědomi nebezpečí, nechávají je volně v nákupním vozíku.

Žně mají kapsáři především o víkendech, kdy do obchodů za nákupem dárků míří nejvíce lidí. A v davu se lehce ztratí.Počet návštěvníků se například v opavském nákupním centru Breda and Weinstein až ztrojnásobí.“

„Přizpůsobujeme tomu naši ostrahu.Její členové jsou pořád v terénu nebo se tady pohybují v civilu. A snaží se vytipovávát potenciální nebezpečí,“ uvedl technický manažer Jan Košař.

Také policejní uniformy jsou v nákupních centrech i kolem nich vidět v těchto dnech více než dřív.

„Hlavně v období před Vánočním svátky policisté obvodních oddělení kontrolují všechny hypermarkety a supermarkety v okr. Opava, ale kontrolují také parkoviště,“ přitakal René Černohorský, mluvčí opavské policie.

Řidiči totiž často nechávají v autě cennosti, které jsou pak snadným terčem zlodějů. A nebo nevěnují dostatečnou pozornost svým osobním věcem při ukládání nákupu do kufru vozidla.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.06. 11:32
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 20.06. 11:32
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Pavla Alhas
Opava
od 14 740 Kč

Detail

ABECEDA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu