Senior akademie začíná v únoru

  • 15:53,
  • Opava,

Už potřetí bude v OP startovat Senior akademie. Lidé důchodového věku se budou moci během přednášek, vytvořených právě pro starší věkovou kategorii, dozvědět mnoho důležitých informací o bezpečnosti, domácím násilí nebo úskalích, která číhají ve virtuálním světě. O přednášky je už tradičně velký zájem.

Senior akademii uspořádalo Město Opava poprvé v roce 2017. Jejím cílem bylo zprostředkovat starším lidem informace, které přispějí k jejich vlastní bezpečnosti.

Zapsat se mohou zájemci od 50 let výš, kteří od února do května absolvují zdarma celkem 13 přednášek na nejrůznější témata. Dozví se třeba  o chování řidičů i chodců na silnicích, jak předcházet požárům či o podvodnících, kteří cílí na starší lidi.
 „Na seniory si troufnou o to víc, protože ví, že jsou důvěřiví. Senioři také mívají senioři mívají snížené reakce, nemají už tolik  fyzické zdatnosti, síly, takže nedokáží tolik odporovat, podotýká preventistka Pavla Welnová z Policie ČR Opava.

Velmi oblíbené jsou praktické ukázky sebeobrany, kde zkušení instruktoři  ukazují, jak  je možné účinně postavit  útočníkovi, který je mladší a silnější.  Radí lidem, jak k tomu mohou použít předměty, které mají zrovna u sebe – jako je třeba hůl, deštník nebo klíče. Praktickou část obsahuje také přednáška o první pomoci, kde zdravotníci učí  například masáž srdce.

„Každý z nás se může  ocitnout v situaci, kdy bude záležet jen na něm, jak se zachová. V reálu jsou potom teoretické znalosti daleko méně jasné, než se zdálo. A proto je zařazení praktických dovedností důležitou součástí,“  upozorňuje organizátorka akademie Dagmar Polášková z opavského magistrátu.

Zájemci o senior akademii se mohou přihlásit do konce ledna. Počet míst je omezený číslem 50. První, úvodní přednáška, začíná 7. února v areálu Magistrátu Opavy na Krnovské ulici. Celý cyklus Senior akademie bude končit v květnu. Absolventi dostanou nakonec osvědčení a drobný dárek.


SENIOR AKADEMIE – PŘIHLÁŠKY:

Dagmar Polášková

Magistrát města Opavy

tel. č: 553 756 725, 604 229 336

e-mail: dagmar.polaskova@opava-city.cz.

Nutné uvést: jméno, příjmení, rok narození, adresu bydliště, telefon, příp. e-mail
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 21.11. 19:10
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 21.11. 19:10
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 21.11. 19:10
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků