Reklama

Senior akademie začíná v únoru

  • 15:53,
  • Opava ,

Už potřetí bude v OP startovat Senior akademie. Lidé důchodového věku se budou moci během přednášek, vytvořených právě pro starší věkovou kategorii, dozvědět mnoho důležitých informací o bezpečnosti, domácím násilí nebo úskalích, která číhají ve virtuálním světě. O přednášky je už tradičně velký zájem.

Stáhnout video
Reklama

Senior akademii uspořádalo Město Opava poprvé v roce 2017. Jejím cílem bylo zprostředkovat starším lidem informace, které přispějí k jejich vlastní bezpečnosti.

Zapsat se mohou zájemci od 50 let výš, kteří od února do května absolvují zdarma celkem 13 přednášek na nejrůznější témata. Dozví se třeba  o chování řidičů i chodců na silnicích, jak předcházet požárům či o podvodnících, kteří cílí na starší lidi.
 „Na seniory si troufnou o to víc, protože ví, že jsou důvěřiví. Senioři také mívají senioři mívají snížené reakce, nemají už tolik  fyzické zdatnosti, síly, takže nedokáží tolik odporovat, podotýká preventistka Pavla Welnová z Policie ČR Opava.

Velmi oblíbené jsou praktické ukázky sebeobrany, kde zkušení instruktoři  ukazují, jak  je možné účinně postavit  útočníkovi, který je mladší a silnější.  Radí lidem, jak k tomu mohou použít předměty, které mají zrovna u sebe – jako je třeba hůl, deštník nebo klíče. Praktickou část obsahuje také přednáška o první pomoci, kde zdravotníci učí  například masáž srdce.

„Každý z nás se může  ocitnout v situaci, kdy bude záležet jen na něm, jak se zachová. V reálu jsou potom teoretické znalosti daleko méně jasné, než se zdálo. A proto je zařazení praktických dovedností důležitou součástí,“  upozorňuje organizátorka akademie Dagmar Polášková z opavského magistrátu.

Zájemci o senior akademii se mohou přihlásit do konce ledna. Počet míst je omezený číslem 50. První, úvodní přednáška, začíná 7. února v areálu Magistrátu Opavy na Krnovské ulici. Celý cyklus Senior akademie bude končit v květnu. Absolventi dostanou nakonec osvědčení a drobný dárek.


SENIOR AKADEMIE – PŘIHLÁŠKY:

Dagmar Polášková

Magistrát města Opavy

tel. č: 553 756 725, 604 229 336

e-mail: dagmar.polaskova@opava-city.cz.

Nutné uvést: jméno, příjmení, rok narození, adresu bydliště, telefon, příp. e-mail

ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.08. 17:50
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 20.08. 17:50
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

ARION DENT s. r. o.
Opava
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu