Kniha mapuje deset let fotosoutěže Můj svět

  • 13. března 2019,
  • 14:34,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Nejzdařilejší snímky letošního ročníku soutěže Můj svět si můžete nyní prohlédnout ve Slezském zemském muzeu. Jde o fotografie, které pořídili pracovníci Charity, nebo také klienti této neziskové organizace. Součástí vernisáže výstavy byl také křest knihy, která mapuje historii této ojedinělé soutěže.

Reklama

Fotografickou amatérskou soutěž Můj svět pořádá opavská Charita. Své snímky zde mohou přihlásit lidé, kteří pracují pro neziskovou organizaci Charita v rámci celé republiky. A pak také klienti. Letos zaslali porotě k posouzení 170 snímků. Nejlepší z nich jsou teď k vidění na ochozu Slezského zemského muzea.

„Já mám pocit, že se dynamika této soutěže pohybuje ve vlnovkách: jeden rok je vyšší úroveň, druhý rok je nižší úroveň, ale obecně lze říci, že kvalita stoupá,“ říká jeden z porotců Jiří Siostrzonek.

Snímky mohli soutěžící přihlásit ve třech kategoriích. Fotografie Martina Palova z Charity ve Frýdku – Místku porotu nejvíce zaujala v kategorii Jak to vidím já, která je určena právě klientům. Pro první místo v kategorii Život kolem nás si do Opavy přijela Tereza Skoupilová z prostějovské Charity. Nejzajímavější portrét zachytil Ivo Mludek z Charity Opava: „Ta fotografie už je staršího data. Do soutěže jsem ji zařadil víceméně náhodou, bez ambicí. Na té fotografii je zachycena moje dcera, když jsme byli na procházce.“

Tuto soutěž pro amatérské fotografy pořádá opavská Charita už po 11. Rekapitulaci nejlepších snímků předešlých deseti let teď přináší kniha, která představuje na 70 oceněných autorů. Publikaci uvedl do života fotograf, pedagog a také člen poroty soutěže Můj svět Jindřich Štreit: „Já si myslím, že všechny ty fotografie byly dělány s velkým zaujetím a láskou.“

Kniha Můj svět začíná rokem 2007, kdy byla soutěž poprvé vyhlášena pro pracovníky Charity. Tenkrát pouze v jediné kategorii – Portrét. Postupně přibyly další dvě – Život kolem nás. A pak Jak to vidím já. Do posledně jmenované se mohou od r. 2014 hlásit také klienti služeb Charity.
Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 25.05. 23:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.05. 23:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.05. 23:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Slezská nemocnice v Opavě, příspěvková organizace
Opava
od 29 830 Kč do 40 000 Kč

Detail

TECHNICO Opava s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč

Detail

OPAMETAL s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu