Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci se utkali v deskových hrách

  • Opava,

Dvanáct týmů složených ze žáků základních škol z Opavska se utkalo na turnaji v deskových hrách. Strategii si mohla družstva s předstihem natrénovat díky zapůjčeným sadám her. Nejlépe se dařilo žákům z opavské Základní školy Vrchní.

Turnaj pro žáky základních škol v deskových hrách uspořádala Místní akční skupina Opavsko spolu s Hracím deskovým centrem Legie. Jednotlivé týmy se utkaly ve čtyřech hrách, které jsou nyní populární: Abaku prověřilo matematické schopnosti, Krycí jména zase vyjadřování, Patchwork logiku a Kingdomino představivost.

„Každá škola, každý tým měl k dipozici kompletní sadu her, ve kterých se dnes utkali. A mohli se tak dopředu připravit,“ řekl nám jeden z rozhodčích Martin Kozelský.

Zdá se, že trénink nikdo nepodcenil, protože souboje byly mnohdy velmi vyrovnané. Průběh sledovali bedlivě rozhodčí, kteří dohlíželi zejména na základní rozestavění a trpělivě řešili složité situace na herním plánu, se kterými si hráči nevěděli rady.

Ačkoliv to na první pohled vypadá jako zábava, je opravdu nutné se na každý tah soustředit. A někdy to šlo v rušném sále otického kulturního domu opravdu těžko.

„Toto je hra Abaku, je o matematice. Musíte myslet v příkladech a za to se přičítají body, vysvětluje Lucie Burianová, jedna ze soutěžících.“

Právě tuto hru děti dobře znaly z hodin matematiky. Mnozí učitelé totiž deskové hry používají pro zpestření.

„Některé hry přímo pomáhají učitelům ve výuce, jako třeba Abaku, to je hra jako stvořená pro hodiny matematiky. Mnohé další učí třeba komunikaci, práci v týmu, přizpůsobení se novým situacím,“ říká učitelka Libuše Kovářová.

Vítězem turnaje se nakonec stalo družstvo ze Základní školy Vrchní.S rozdílem jediného bodu připadlo 2. místo Základní škole Edvarda Beneše. Bronzová příčka náležela týmu ze ZŠ Riegrova.


Témata: Otice,  deskové hry,  MAS Opavsko
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků