Akce JEHLA - strážníci uklízeli po narkomanech

  • 14:57,
  • Opava,

Opavští strážníci se, stejně jako jejich kolegové v ostatních městech, připojili k celorepublikové Akci jehla. Během dne v rámci služby cíleně vyhledávali narkomany použité a odhozené jehly a stříkačky, které představují riziko především pro děti.

Sbírání kontaminovaného materiálu po narkomanech představuje doslova hledání jehly v kupce sena. V trávě či listí je opravdu umění jej najít. Nutné je počínat si při tom opatrně: při nesprávné manipulaci může dojít k přenesení nákazy, třeba žloutenky či AIDS. Strážníci se snažili v rámci Akce Jehla město od jehel a stříkaček vyčistit. Procházeli podchody, parky, dětská hřiště i nejrůznější zákoutí.

„Strážníci si vytipovali lokality, kde se předpokládal výskyt infekčního materiálu, tam jsme se vydali. Byli jsme celkem tři a vyhledávání nebezpečného odpadu jsme věnovali dvě hodiny,“ říká jeden ze strážníků Jiří Klein.

Během této doby strážníci objevili 14 použitých jehel a stříkaček. Desítky dalších sesbírají ještě během roku, při pravidelných pochůzkách.

„Každé vozidlo je vybaveno boxem na infekční materiál, pinzetou a gumovými rukavicemi k bezpečnému sběru,“ přibližuje strážník Marek Dýčka.

Pokud lidé použitou stříkačku s jehlou najdou, v žádném případě by se neměli sami pokoušet o likvidaci tohoto odpadu.

„Určitě doporučuji zavolat na linku 156. Bylo by fajn, kdyby na místě setrvali do doby, než dorazí hlídka na místo, aby odhozenou jehlu a stříkačku jej bez problémů našla,“ upozorňuje mluvčí opavské městské policie Jana Szabová.

Město Opava má na svých webových stránkách mapovou aplikaci, do které strážníci značí nález každého takovéhoto nebezpečného odpadu. Problémovou lokalitou je už několik let místní část Opavy – Kateřinky.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 21.11. 17:55
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 21.11. 17:55
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 21.11. 17:55
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků