Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavská městská policie má nového šéfa

  • Opava,

Opavští strážníci mají nového šéfa: stal se jím Jiří Klein, který předtím vedl městskou policii v Novém Jičíně. Do slezské metropole přichází hned s několika cíli. Třeba zlepšit obraz městské policie v očích veřejnosti a také vnést do napjatých vztahů mezi zaměstnanci klid.

Jiří Klein je v pořadí třetím ředitelem opavské městské policie za poslední čtyři roky. Jeho předchůdci měli problémy se svými podřízenými, a tak buď rezignovali na svou funkci v případě Petera Horvátha, a nebo z ní byli vedením města odvoláni, jako Pavel Šuranský. Nový ředitel chce mezi strážníky nastolit klid.

„Má taktika bude taková, že si chci s každým pohovořit v klidu, chci probrat situaci individuálně. Chci získat co nejvíce informací. Chci být otevřený a také chci po strážnících, aby byli otevření. Teprve na základě všech těch informací se chci rozhodnout pro případné změny,“ popsal nový ředitel Jiří Klein.

48 letý ředitel má zkušeností dost: pět let velel strážníkům v Novém Jičíně. Předtím pracoval víc jak dvacet let u státní policie.

Co nejdříve by chtěl doplnit chybějící počty strážníků – postrádá jich momentálně 5. Vedle toho chce nový šéf pracovat na lepší propagaci práce mužů v uniformně.

„Městská policie v Opavě by potřeboval zlepšit své jméno. Tak na tom budu pracovat, aby bylo poznat, že tady jsou kvalitní pracovníci a dělají dobrou práci. Ale bohužel, to často nebylo vidět či slyšet. Chci zlepšit PR městské policie, prohlašuje Klein.

Proto založil face bookový profil opavské městské policie, od kterého si slibuje lepší komunikaci s občany. Uvažuje také o tom, že by jednotlivé lokality ve městě měly svého okrskáře, který by zdejším obyvatelům pomohl řešit problémy.

„Dovedu si představit, že by mohli být zřízeni rajonoví strážníci, kteří by obsluhovali své území na ranních a odpoledních směnách. S tím, že by byli neustále v terénu mezi občany,“ říká ředitel.

Jiří Klein nastoupil do funkce od 1. května. Předchozí ředitel Peter Horváth, který v lednu na funkci rezignoval, zůstal jeho zástupcem.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy