Všestranný umělec Marek Pražák vystavuje v Opavě

  • 22:52,
  • Opava ,

V Galerii Obecního domu v Opavě vystavuje Marek Pražák. Výstava přináší pohled na jeho obsáhlou tvorbu, která zasahuje nejen do výtvarného umění, ale také do literatury či architektury. Společným jmenovatelem je ale jednoznačně bohatý vnitřní svět tohoto ostravského umělce.

Rozměrná akrylová či olejová plátna, malování včelím voskem, digitální tisk, fotografie, plastiky, záznamy hudebních i poetických vystoupení - to všechno obsahuje výstava díla Marka Pražáka. Její název Polarity – náhledy vnitřních světů jen dokumentuje, jak bohaté a obsáhlé umělcovo prožívání je.

„Moje existence se pohybuje v polaritách, které na sebe narážejí a vzájemně kontrastují.Jednotlivá období tvorby jsou různorodá,“ říká umělec.

Čisté linie s motivem kruhu odkazují na období narození dcery, velká plátna malované anilinovými barvami zase zobrazují život v zaprášené Ostravě a pak jsou zde vidět také malby z pobytu v Peru. Na výstavě uvidíte i několik Pražákových deníků, které si už roky ručně píše:“Měl jsem potřebu zaznamenávat věci, abych je mohl zapomenout a abych se k nim mohl vracet jako k úplně novým věcem,“ říká.

Výstava předkládá různorodost umělcovy tvorby, z velké části vázané k rodné Ostravě. Přehled či rekapitulaci díla 55 letého autora zde ale nenajdete.

„Naopak jsem chtěl nahlédnout do duše Marka Pražáka s tím, že vybereme každý aspekt jeho tvorby,“ vysvětluje pojetí výstavy dramaturg Jan Kunze z Opavské kulturní organizace.

Všemožná zákoutí Marka Pražáka můžete přijít prozkoumat do Galerie Obecního domu až do konce června.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

Zítra 19:00 - 23.09. 10:53
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 23.09. 10:53
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 23.09. 10:53
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Charita Odry
Opava
od 24 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků