Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový dopravce hledá v Opavě točnu pro autobusy

  • Opava,

Od 9. června přebral provoz příměstských autobusových linek na Opavsku nový dopravce, kterého vybral ve veřejné soutěži kraj. První dny se neobešly bez komplikací. Zatímco zpoždění autobusových linek se už dostává do normálu, problémem je stále točna pro vozy, kterou dopravce nemá.

ČSAD Vsetín jako vítěz tendru přebral provozování autobusových linek s půlročním zpožděním, protože se kraji nepodařila po ukončení tendru s novým dopravcem včas uzavřít smlouva. Vstup nového dopravce do regionu neproběhl hladce. Kromě úvodních zpoždění museli cestující vzít v potaz i zrušení zastávky v Opavě na Bílovecké ulici.

„Cestující, kteří budou chtít z Opavy odjet, budou muset přijít až na východní nádraží. To je asi nejdůležitější změna, která se týká mnoha cestujících a mnoha linek,“ upozornil Aleš Stejskal, jednatel KODIS.

Zrušená zastávka Bílovecká je jedna z nevytíženějších opavských zastávek. Jsou zde podniky, škola i školka. Protože tato konečná zastávka leží na pozemku předešlého provozovatele příměstské přepravy, tak je potřeba jeho souhlasu s tím, aby sem autobusy ČSAD Vsetín mohly vjet a pak také využít přilehlou točnu.

„Podle aktuálních informací,které máme k dispozici, TQM nového dopravce do svého areálu nepustil. Nový dopravce jezdí jinou trasu, aby se mohl otočit. Prodlužuje se tak trasa a obtěžuje to občany v Kylešovicích,“ konstatoval náměstek primátora Opavy Michal Jedlička (KDU-ČSL).

Nový dopravce se tak prozatím otáčí kde se dá: na 3 km vzdáleném kruhovému objezdu, v ulicích mezi domy nebo i na točně hromadné dopravy.

„Hledáme teď spolu s městem jiné řešení, které bude přijatelné jak pro nás tai i pro město a obyvatele,“ komentoval situaci Jan Širc, provozní ředitel ČSAD Vsetín.

Kromě toho řeší dopravce také problém s nedostatkem řidičů. Asi polovinu z 95 potřebných šoférů přešlo dočasně do Opavy z jiných provozoven. Nicméně, po nových zaměstnancích firma intenzivně pátrá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy