Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chystá se modernizace světelných křižovatek

  • Opava,

Křižovatky v Opavě řízené světelnými semafory čeká modernizace. Mnohé z nich už překročily hranice své životnosti a časté poruchy signalizačních zařízení způsobují ve městě dopravní kolaps. Hustou dopravu pak musí usměrňovat policisté

Před časem musely být  kvůli častým poruchám některé semafory repasovány. Nicméně teď dojde k obnově signalizačních zařízení na všech osmi světelných křižovatkách ve městě. V technických službách, které mají jejich chod na starosti, pak vznikne řídící dispečnik. Ten umožní např. odklon dopravy při uzavírkách

 „Dojde k modernizaci vnitřní technologie, jako jsou např. koordinační kabely či žárovky. Příp. složitější prvky jakou jsou řadiče a jiné komunikační technologie. Tyto technické prvky nám pomohou k průjezdnosti města,“ říká Jaromír Hudeček z odboru rozvoje a strategického plánování Magistrátu Opava.

Vozidla integrovaného záchranného systému budou mít nově umožněný preferenční průjezd. Řidiči si budou muset zvyknout také na noční  celo červenou fázi,kdy čidla umožní průjezd křižovatkou tomu, kdo přijede první.

Naopak pro chodce zůstane vše při starém. A to i na místech, která by si kvůli své šířce zasloužila předělení ostrůvkem.

„Co se týká povrchu, tam by neměly být žádné úpravy. Jenom dojde k aktualizaci naváděcích prvků pro nevidomé. Nové ostrůvky zatím budovat nebudeme,“ shrnul Michal Jedlička (KDU-ČSL),  náměstek primátora Opavy.

Výměna semaforů vyjde město na 46 milionů korun. Část této sumy by měly pokrýt dotace z Operačního programu doprava

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy