Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jsme bezmocní, stěžují si lidé v Opavě na noční driftování. Na místo se zaměří strážníci

  • Opava,

Burácení motorů, pach spálených pneumatik a auta řítící se smykem kruhovým objezdem – to je téměř pravidelný noční kolorit křižovatky na Vančurově ulici v Opavě. Obyvatelé přilehlých domů to ruší. Proti neukázněným řidičům jsou ale bezmocní.

Průtahem Opavy denně projedou stovky aut směrem na Krnov a Bruntál. Když provoz poleví, hluk z dopravy vystřídá nepříjemné túrování motorů a hvízdání pneumatik. Na prázdnou kruhovou křižovatku vyrážejí pod rouškou tmy milovníci driftování, tedy stylu jízdy, kdy se řidič snaží vozidlo udržet v řízeném přetáčivém smyku.

„Oni tady zvyšují rychlost,jezdí tady rychle po kruháči, gumují tady ten asfalt. To se děje v jedenáct hodin, o půlnoci, v jednu hodinu v noci. Je slyšet pískání gum, na silnici jsou vidět černé čmouhy,“ stěžují si obyvatelé přilehlého domu.

Noční výtržníci tady řádí již několik měsíců. Lidé si už několikrát na jejich hlučné noční jízdy stěžovali. Zřejmě jde vždy o jednu a tutéž partu, která společně vysedává u nedaleké benzínky a pak vyráží na divokou jízdu po kruhovém objezdu. Hlídky městské policie teď kvůli tomu budou muset na toto místo dohlížet častěji.

„Kromě toho je další možností instalace kamery, která by snímala prostor tady a zadokumentovala by případný přestupek,“ říká ředitel Městské policie Opava Jiří Klein.

Řidiči, který si pletou silnici s autodromem, mohou čekat pokutu za neohleduplné jednání. Potvrdil to Petr Varčok z Policie ČR.

„V případě, že by policie řidiče přistihla na této křižovatce při protiprávním jednání, je možné mu udělit blokovou pokutu ve výši až 2 500 Kč.

Policisté si chtějí také posvítit na technický stav vozidel, která na kruhovém objezdu způsobují hluk - zda burácení motorů nemají na svědomí neschválené úpravy výfuku nebo nedovolená šířka pneumatik.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o.- Pracoviště Opava Těšínská
Opava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků