Talentová soutěž Ukaž, co umíš – nejvíce se tančilo

  • 13:32,
  • Opava ,

Talentová soutěž Ukaž, co umíš je určená dětem, které svoji energii věnují třeba tanci, zpěvu nebo třeba hře na nějaký hudební nástroj. Do Opavy se sjeli všichni odvážlivci, kteří se nebáli vystoupil na pódium. Porotě se nejvíce líbila taneční skupina z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež z Frenštátu pod Radhoště

Do opavského kulturního domu se sjely děti a mládež ve věku od 6 do 20 let z celého Moravskoslezského kraje, aby zde předvedli, v čem vynikají. Šanci dostaly také ti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Přihlásily se ale i školní kroužky či jednotlivci. Tuto soutěž uspořádala už po třetí nezisková organizace Eurotopia, která se věnuje dětem v nízkoprahových zařízeních.
"Už v předešlých letech se počet vystoupení blížil čtyřicítce, podobně, jako letos. Ale tentokrát jsme zaznamenali nejvyšší počet účastníků, a to 140," uvedla organizátorka akce Dominika Zacharová.
Každý ze 140 účastníků předvedl to, čemu se ve volném čase rád věnuje. Vystoupili mladí zpěváci nebo muzikanti. Převážná většina účinkujících ale na pódiu tančila. Publikum shlédlo pestrou škálu tanečních stylů: od lidových, přes společenské až k modernímu hip hopu.
Přestože jednotliví soutěžící mezi sebou zápolili, na atmosféře v sále to vůbec nebylo znát. Vzájemně se podporovali, povzbuzovali a potlesk ve stoje tady nebyl ničím neobvyklým. Některá vystoupení publikum doslova strhla.
"Já musím říct, že všichni se mi líbili. Jsou opravdu dobří, když tady přišli a zatančili nám," svěřila se členka poroty Markéta Kaňoková.
„Pro nás je to možnost vidět a oslovit talenty a pomoci jim k nějaké profesionální podpoře,“ vysvětlila smysl akce Petra Večerková, ředitelka Eurotopia.cz, o.p.s
Porota to vůbec neměla jednoduché. Všechna vystoupení byla perfektně připravená. Nakonec nejvíce ocenila vystoupení taneční skupiny z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Kryt z Frenštátu pod Radhoštěm.
Figarova svatba / premiéra opery

Dnes
Opava, Slezské divadlo, Opava

CONROP, s.r.o.
Bolatice
od 14 600 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

OSTROJ a.s.
Opava
od 125 Kč/hod.

Detail

TEMPO, obchodní družstvo - PJ Darkovice
Darkovice
od 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků