Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor vyzval Opavany k nošení roušek

  • Opava,

Karanténa v důsledku koronavirové infekce vylidnila také ulice Opavy. Firmy i úřady omezují provoz. Primátor Tomáš Navrátil nabádá občany, aby nosili přes ústa a nos roušku. V době jejich nedostatku může pomoci třeba obyčejný šátek.

Vyhlášení karantény pro celou republiku vylidnilo ulice Opavy. Nefungují služby, zavřené jsou restaurace, většina obchodů. Dopravní podnik omezil spoje. I tak jsou ale vozy poloprázdné. Lidé se zdržují doma.

„Dbám teď víc na hygienu a vyhýbám se kvůli dětem frekventovaným místům,“ popsala v krátkosti svůj život v karanténě mladá žena.

Mnohé firmy zavedly práci z domova.  Také opavský magistrát. Jeho podatelny budou pro občany otevřeny dva dny v týdnu po dvou hodinách jen pro vyřízení nejnutnějších záležitostí.                                                                                                                       

 „Počítáme, že by na úřadě mělo zůstat okolo 100 zaměstnanců, budeme se střídat v nějakém režimu točit, např. ve frekvenci dvou dnů. Abychom zvládali chod úřadu,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Pro osoby, které mají hygienikem předepsanou karanténu, seniory a hendikepované je zřízena telefonní linka, kde se mohou domluvit na nákupu či vyzvednutí léků. Službu zajistí Český červený kříž. Lidé nad 70 let by neměli vycházet podle doporučení vlády ven.

 „Vyzývám všechny občany, aby skutečně nosili při východu ven, ze svých domovů, bezpečnostní roušky na obličej. Jedná se o ochranu nás všech,“ vzkázal primátor směrem k občanům.

„Cokoliv i obyčejný šátek přes pusu udělá výbornou službu. Dejme tomu, že o 80-90% sníží riziko nakažení kapénkami, kterými se virus šíří,“ připojil se primář infekčního odd. Slezská nemocnice Petr Kümpel.

Chybějící roušky nyní šijí pracovníci chráněné dílny opavské Charity a také švadleny ze Slezského divadla. Město časem zveřejní výdejní místa pro tento ochranný materiál. Aktuální informace jsou na facebooku i městském webu.  

Další informace najdete na  https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000019519/opava-sdeleni-a-opatreni-uradu-na-uzemi-mesta-opavy-k-pandemii-covid19

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků