Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace Stříbrného jezera začala. Většinu nákladů zaplatí stát

  • Opava,

Začala revitalizace okolí bývalého zatopeného lomu v Opavě – Kateřinkách.Toto místo je vyhledávanou rekreační zónou. Vzniknou zde nové pláže i zázemí. Projekt řeší také lepší dostupnost tohoto území, a to novou stezkou pro chodce a cyklisty.

Lokalita kolem Stříbrného jezera na okraji Opavy je vyhledávanou rekreační zónou především v létě. Sjíždějí se sem lidé z okolí, aby se v přírodním koupališti osvěžili. Projekt revitalizace vznikl už před 14 lety. Změny se začínají dít ale až nyní. Zatím byly vykáceny stromy, které by plánovaným úpravám překážely. Dělníci se nejprve pustí do výstavby cyklostezky. Povede přes přilehlé louky a vyústí u fotbalového stadionu v Městských sadech, kde naváže na novou lávku přes řeku Opavu. Tak se celý areál lépe zpřístupní pro pěší a cyklisty.

„Co se týká výstavby lávky, je třeba ještě spoustu věcí doprojektovat. Musí se připravit dílenská dokumentace. Počítáme, že budeme schopni zahájit její stavbu tak za tři měsíce,“ přiblížil zástupce dodavatele Marek Veselý, oblastní ředitel Metrostavu.

Protože je zatopený sádrovcový lom oblíbeným přírodním koupalištěm, během letní sezóny se u jezera zatím ještě pracovat nebude. Stavebníci se sem přesunou až na podzim. Na jižním a západním okraji vzniknou nové pláže vysypané pískem se schůdky do vody. Přibudou také toalety i převlékárny a prostorné parkoviště.

„Chceme nechat otevřenou celou sezónu bez omezení. Zhruba od listopadu bychom pak chtěli začít realizovat úpravy samotného Stříbrného jezera,“ uvedl primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Severní strana Stříbrného jezera si zachová svůj původní, přírodní ráz. A lidé ji budou moci využívat k vycházkám. Celkové náklady na revitalizaci jsou 142 miliony korun. Většinu zaplatí stát. Jen necelých 24 milionů přidá město.
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Pracoviště Čerpací stanice Prim
Dolní Benešov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

KT MK elbons s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků