Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavané rozhodnou kam investovat 1,5 mil. korun

  • Opava,

Opavané mohou v těchto dnech hlasovat o tom, co se ve městě vybuduje. V rámci participativního rozpočtu je pro nápady občanů vyčleněno 1,5 milionu korun. Ve hře je 10 projektů.

Už po čtvrté mohou občané Opavy zasáhnout do investic města. V rámci akce Nápady pro Opavu vedení radnice mohou upozornit na projekty, které by měly být zrealizovány. V minulosti se z participativního rozpočtu postavilo například hřiště u školy v městské části Suché Lazce, upravila se silnice nebo se pořídilo nářadí do venkovní fitness zóny.

Hana Brňáková (Piráti): „Participativní rozpočet aktivizuje občany, motivuje je, aby se zamýšleli nad tím, co potřebují k tomu, aby se jim v našem městě lépe žilo.“

Letos se sešlo 17 návrhů. Některé musely být vyřazeny, protože jejich realizace nebyla možná a nebo už byla naplánována dříve. Z 10 návrhů teď elektronickým hlasováním mohou lidé vybírat ty nejzajímavější. Rozpočet se každým rokem navyšuje, letos je v něm k dipozici 1,5 milionu korun. Peníze se budou rozdělovat mezi tzv. malé a velké projekty.

Jaromír Hudeček, odb. rozvoje města a strategického plánování, Magistrát města Opavy: Takto podpoříme více projektů. Počítáme s tím, že v letošním roce bychom mohli zrealizovat až 6 nápadů.

Svůj hlas mohou lidé dát třeba vodním mlžítkům, které v létě zchladí rozpálené centrum města, bosé stezce určené k relaxaci v parčíku ve Vávrovicích nebo systému šplhadel, které doplní malohoštické hřiště. Na webových stránkách města pak mohou lidé sledovat průběžné výsledky.

Jaromír Hudeček, odb. rozvoje města a strategického plánování, Magistrát města Opavy: V případě že projekty neprojdou hlasováním, ale jsou zajímavé, tak město má možnost převzít ten nápad a zahrnout je do svých investičních plánů.

Hlasovat je možné pouze elektronicky. Lidé, kteří nemají internetové připojení mohou svůj hlas odevzdat v Turistickém informačním centru. A to do 15. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy