Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Arboretu Nový Dvůr najdete zajímavé dřeviny a také přívětivý stín

  • Opava,

V parném létě se můžete osvěžit návštěvou Arboreta Nový Dvůr, kde vám majestátně pokynou víc jak stoleté borovice i další dřeviny z pěti světových kontinentů. A rozprostřou nad vámi své koruny, jako velké slunečníky.

V malé vesničce Nový Dvůr, se dvěma stovkami obyvatel, najdete nádhernou botanickou zahradu. Pro své potěšení ji v roce 1906 založil Quido Riedel, který se sem přiženil. Na necelých 2 hektarech začal budovat park v tehdy módním anglickém stylu. Exotické rostliny si nechával dovážet z celého světa. Tady vznikl základ dnešního arboreta, které ročně navštíví víc jak 20 000 návštěvníků.

Návštěvníci arboreta: „Tady to arboretum máme rádi, tak jsme vyrazili na malý rodinný výlet.“

„Já se těším na kytičky, keře, jak to tady bude vonět i do skleníku.“

Vnitřní expozice není velká. Už dvacet let jsou zdejší sbírky tropických a subtropických rostlin umístěny provizorně v pěstebním skleníku. Stále se totiž plánuje výstavba nového - s vodopády, jezírkem a desetimetrovými rostlinami.

Tahákem zdejší botanické zahrady je vždy na jaře rozsáhlá sbírka rododendronů, největší u nás.

Do arboreta přicházejí lidé nejen kvůli vzácným dendrologickým sbírkám, ale také kvůli stínu, které vzrostlé stromy v horkých dnech poskytují.“

Nádherný trávník vás bude lákat k posezení a vy jistě neodoláte. A ještě k tomu se s údivem zaposloucháte do všudypřítomného ptačího zpěvu.

Petra Kleinová, pokladní, Arboretum Nový Dvůr: „O víkendu, když je pěkně, míváme tak 500 – 600 lidí. Když pořádáme akce, tak je lidí mnohem více, i nad tisícovku

V obrovském areálu každý najde kousek soukromí. Jako jeho zakladatel Quido Riedel, který si nechal postavit tuto chatku, kde rád rozjímal. Vy se tady můžete také na chvíli zastavit a pokochat se pohledem z výšky na krásně vykvetlé alpinum.
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

KT MK elbons s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Libor Pindur, pracoviště
Opava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Týn - pracoviště
Opava
od 21 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků