Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Arboretu Nový Dvůr najdete zajímavé dřeviny a také přívětivý stín

  • Opava,

V parném létě se můžete osvěžit návštěvou Arboreta Nový Dvůr, kde vám majestátně pokynou víc jak stoleté borovice i další dřeviny z pěti světových kontinentů. A rozprostřou nad vámi své koruny, jako velké slunečníky.

V malé vesničce Nový Dvůr, se dvěma stovkami obyvatel, najdete nádhernou botanickou zahradu. Pro své potěšení ji v roce 1906 založil Quido Riedel, který se sem přiženil. Na necelých 2 hektarech začal budovat park v tehdy módním anglickém stylu. Exotické rostliny si nechával dovážet z celého světa. Tady vznikl základ dnešního arboreta, které ročně navštíví víc jak 20 000 návštěvníků.

Návštěvníci arboreta: „Tady to arboretum máme rádi, tak jsme vyrazili na malý rodinný výlet.“

„Já se těším na kytičky, keře, jak to tady bude vonět i do skleníku.“

Vnitřní expozice není velká. Už dvacet let jsou zdejší sbírky tropických a subtropických rostlin umístěny provizorně v pěstebním skleníku. Stále se totiž plánuje výstavba nového - s vodopády, jezírkem a desetimetrovými rostlinami.

Tahákem zdejší botanické zahrady je vždy na jaře rozsáhlá sbírka rododendronů, největší u nás.

Do arboreta přicházejí lidé nejen kvůli vzácným dendrologickým sbírkám, ale také kvůli stínu, které vzrostlé stromy v horkých dnech poskytují.“

Nádherný trávník vás bude lákat k posezení a vy jistě neodoláte. A ještě k tomu se s údivem zaposloucháte do všudypřítomného ptačího zpěvu.

Petra Kleinová, pokladní, Arboretum Nový Dvůr: „O víkendu, když je pěkně, míváme tak 500 – 600 lidí. Když pořádáme akce, tak je lidí mnohem více, i nad tisícovku

V obrovském areálu každý najde kousek soukromí. Jako jeho zakladatel Quido Riedel, který si nechal postavit tuto chatku, kde rád rozjímal. Vy se tady můžete také na chvíli zastavit a pokochat se pohledem z výšky na krásně vykvetlé alpinum.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy