Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nedostatek parkovacích míst v Opavě vyřeší přestupní terminál

  • Opava,

U východního vlakového nádraží v Opavě vyroste přestupní terminál. Parkovací dům nabídne zhruba 250 míst pro automobily. Stavební práce začnou v příštím roce.

Současná situace s parkováním u vlakového nádraží Opava–východ není nejpříznivější. Hned před budovou je jen 11 míst k odstavení auta. To se ale změní. V příštím roce se zde začne stavět velký dvoupodlažní parkovací dům, který by měl hledání místa pro odstavení automobilu u nádraží podstatně zjednodušit. Nový parkovací dům vyroste na pozemku, který od Českých drah před časem koupilo město a nachází se v místech, kde končí kolejiště.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: "V budově bude v parkovacím stání 215 míst, plus venkovní parkoviště s 32 místy. Bude se upravovat terén, přeložky, cesta."

Řidiči se sem dostanou po 300 m dlouhé ulici Skladišťní, která projde také rekonstrukcí. Přibude zde zeleň i veřejné osvětlení. Výstavba přestupního terminálu navazuje na úpravy prostoru u vlakového nádraží, které zde probíhaly už před víc jak deseti lety.

Jaromír Hudeček, odbor rozvoje města a strategického plánování, Magistrát města Opavy: „Postupně se rekonstruovala budova ČD, následně přednádraží, zastávky MHD a došlo i k vybudování podchodu.“

Ten budou moci cestující využít k průchodu od parkovacího domu přímo k vlakovým nástupištím. Komfortní parkování má do prostředků hromadné dopravy přilákat více lidí.

Jaromír Hudeček, odbor rozvoje města a strategického plánování, Magistrát města Opavy: „Uživatelé parkovacího domu, kteří následně pojedou vlakem, budou zvýhodněni patrně bezplatným parkováním.“

Na projekt za 160 milionů korun se podařilo městu získat dotace z evropských fondů, které pokryjí zhruba polovinu nákladů na realizaci. Výstavba začne s největší pravděpodobností příští rok na jaře. Hotovo by mělo být v následujícím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy