Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý podpálil několik seníků i les na Opavsku. Způsobil škodu za více než 1,5 milionu, nakonec skončil na psychiatrii

  • Opava,

V polovině června zahájili policisté trestní stíhání proti 36letému muži z Opavska kvůli krádeži za několik tisíc korun. Postupně ale zjistili, že toho má na svědomí mnohem víc. Podpálil totiž několik seníků i lesní porost. Celková škoda překročila částku 1,5 milionu korun. Muž nakonec místo za mřížemi, prozatím skončil na psychiatrii.

Na zřejmě chronického žháře přišli policisté náhodou. 9. června se totiž v Opavě-Kateřinkách vloupal při stěhování z pronajatého bytu do pokoje 64letého muže, kterému ukradl televizi za 3 tisíce korun. Policisté se pak nestačili divit, když podle stop přišli na to, že toho má pro ně původně 36letý zloděj na svědomí mnohem víc a že by se mohl rovnou označit za velmi nebezpečného žháře.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Dále v noční době z 9. na 10. června vytrhl a vylomil kolíky ohradníku výběhu pro koně v Kravařích, v části Nový Dvůr, za pomocí zápalek se pokusil založit požár zdejší siláže, což se mu nepodařilo, úmyslně však zapálil v nezajištěné budově přilehlého seníku uskladněné balíky slámy a sena, přičemž došlo ke shoření celého objektu včetně střechy a poškozené místní soukromé společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 230 tisíc korun."

Podpaloval co mohl i během trestního stíhání

I přesto, že už proti němu policie zahájila trestní stíhání, bylo mu to zřejmě úplně jedno a ve žhářství pokračoval dál. Kriminalisté mu teď prokázali, že 20. června kolem druhé hodiny v noci podpálil obrovský seník u Vlaštoviček. Hasiči tehdy s ohněm bojovali až do rána.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Po rozpletení pletivového plotu vstoupil na pozemek se seníkem, kdy za pomocí sirek zapálil naskladněnou slámu, přičemž se vzniklý požár rozšířil na střechu a na konstrukci seníku a poškozenému zemědělskému družstvu z Opavska tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes milion tři sta tisíc korun."

Aby toho nebylo málo, policisté ještě odhalili, že 21. dubna úmyslně podpálil rákosový porost o ploše přibližně čtyř hektarů v místě zvaném Černá louka v okolí obce Brumovice. I o tomto požáru jsme psali na našem webu.

Skončil na psychiatrii

Policisté stále prověřují jeho další možnou trestnou činnost.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Jak bylo zjištěno, tak své protiprávní jednání páchal většinou pod vlivem alkoholických nápojů, přičemž se v opavské Psychiatrické nemocnici následně podrobil lékařskému vyšetření a je zde v současné době hospitalizován."

Lékaři budou muset posoudit jeho příčetnost a také svéprávnost. Zda si vůbec uvědomuje, jaké následky svým jednáním způsobil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy