Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči se v úterý téměř nezastavili, vyjížděli ke třem větším požárům v přírodě

Požáry lesních i travních porostů zaměstnaly během úterý větší počet krajských i dobrovolných hasičských jednotek. Po poledni hořely tři hektary lesa a trávy v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku, odpoledne pak čtyři hektary travin, rákosí a stromů v Brumovicích na Opavsku a sedm hektarů smíšeného lesa v Krasově na Bruntálsku. Hasiči opět varují! Pozor na manipulaci s otevřených ohněm v přírodě.

Zásahy všude komplikoval silný vítr a špatně přístupný terén. Během všech požárů se naštěstí nikomu nic nestalo. Příčina ani jednoho z nich zatím nebyla objasněna.

Do Dolní Lomné vyjelo půl hodiny po poledni pět jednotek. "Hasiči dostali oheň na ploše tří hektarů od kontrolu za necelou hodinu, další hodinu jim zabralo dohašování," informoval jejich mluvčí Petr Kůdela.

O půl třetí odpoledne pohltil oheň náletové stromy a rákosí v mokřadech v Pustém Mlýně poblíž Brumovic, kam vyjelo 10 hasičských jednotek. "Hasiči dostali oheň na ploše čtyř hektarů pod kontrolu za necelou hodinu, pečlivé dohašování jim zabralo další tři hodiny," řekl mluvčí.

Největší požár potrápil hasiče od půl čtvrté v Krasově. Hořelo tam 7 hektarů vzrostlého smíšeného lesa i mladých stromků, škoda dosáhla 100 tisíc korun. Do akce muselo 12 jednotek. "Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu, dohašování jim zabralo dvě a půl hodiny," doplnil Kůdela.

Příčiny vzniku drtivé většiny požárů v přírodě souvisejí s manipulací s otevřeným ohněm. Hasiči proto varují, dejte si na to pozor, ať už pálíte klestí, děláte ohniště, kouříte nebo někde vaříte. "V přírodě se, pokud možno, vyhněte použití zdrojů otevřeného ohně. Pamatujte, že v lese lze rozdělávat oheň jen na vyhrazených místech a kouření je zcela zakázáno. Vhodné místo pro ohniště by mělo být vzdáleno nejméně 50 m od okraje lesa a nejméně 100 m od stohu," varoval mluvčí.

Pokud někde oheň rozděláte, nenchávejte ho bez dozoru a z místa odejděte, až je řádně uhašený. Za větru a v období extrémního sucha byste navíc neměli oheň rozdělávat vůbec.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků