Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezský FC stále neví, zda bude potrestán za minulou sezónu, disciplinární komise dosud nerozhodla

  • Opava,

Slezský fotbalový klub zahájil novou sezónu s omlazeným týmem. Přestože liga už začala, klub stále neví, jak se postaví disciplinární komise k případu hráče nakaženého novým koronavirem. Za narušení regulérnosti soutěže hrozí klubu finanční pokuta i odebrání bodů.

Přestože už fotbalová liga začala, Opavané stále nevědí, jak jejich červencová karanténa ovlivní působení v nejvyšší soutěži. Kvůli nakaženému hráči a následným hygienickým opatřením se totiž nestihla dohrát v minulém ročníku nádstavbová skupina o záchranu. A klub se má zodpovídat z narušení regulérnosti soutěže.

Jaroslav Rovňan, ředitel Slezského FC Opava:Jsme přesvědčeni, že ten verdikt bude pozitivní pro náš klub. Nejsme si vědomi jakéhokoliv pochybení.Je to dozvuk minulé sezony.“

Slezané měli pochybit v dodržování hygienických opatření proti šíření koronaviru. O co přesně šlo ale zatím disciplinární komise neupřesnila. Ani vedení klubu si o žádném prohřešku neví. Rozhodnutí o případném trestu mělo padnout ještě před startem 1. ligy, nestalo se tak.

Richard Baček, předseda disciplinární komise LTA: „Disciplinární řízení s klubem Slezský FC Opava stále není uzavřeno. Pro ověření dodatečných skutečností si Disciplinární komise LFA ještě vyžádala doplňující stanovisko Ministerstva zdravotnictví ČR. Odpovědi na naše otázky jsme zatím neobdrželi a z toho důvodu nemůžeme případ uzavřít před začátkem soutěžního ročníku 2020/21.“

Za narušení regulérnosti soutěže může klubu hrozí klubu až milionová pokuta a přijít může nejvíce o 15 bodů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy