Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští zastupitelé posvětili novou koalici, radnice má nové vedení

  • Opava,

Opavští zastupitelé dnes zvolili mírně obměněné vedení města. Hnutí Piráti a Opavané, které koalici opustilo koncem srpna, nově nahradí Česká strana sociálně demokratická. Její člen Petr Orieščík, starosta městské části Suché Lazce, se pak stal novým náměstkem primátora, který ve funkci nahradil zástupkyni Pirátů a Opavanů Hanu Brňákovou. Změní se i obsazení rady, kromě Petra Orieščíka do ní města zasednou ještě René Černohorský za ČSSD a Dalibor Hudec za Zelenou pro Opavu, kteří nahradí odvolané Piráty Pavla Kořízka a Jana Štěrbu.

Opavská koalice má pět členů, a to ANO 2011, ČSSD, KDU-ČSL, Zelenou pro Opavu a hnutí Občané městských částí Opavy. Primátorem zůstává Tomáš Navrátil (ANO 2011), prvním náměstkem je Igor Hendrych (ANO 2011), dalšími náměstky pak Michal Jedlička (KDU-ČSL) a Petr Orieščík (ČSSD). 

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Jsem moc rád, že se odchod koaličního partnera podařilo velmi rychle vyřešit. Děkuji zastupitelům, že koalici podpořili a že i nadále můžeme pracovat na našem programu pro rozvoj města. Děkuji odcházejícím radním za jejich dvouletou práci."

Zastupitelé dnes zvolili i nové členy ve finančním a kontrolním výboru zastupitelstva.

text: Roman Konečný, tiskové oddělení, Magistrát města Opavy

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy