Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Opavy poputuje do Afriky na 400 kol, děti je použijí na cestu do školy

  • Opava,

Na 400 kol věnovali Opavané do sbírky Kola pro Afriku. Bicykly po nutné opravě poputují do Gambie, aby sloužily tamním dětem. Ty je použijí na cestu do školy. Výrazně si tak časově zkrátí několika kilometrovou cestu, kterou by musely jinak ujít pěšky.

Kola všech druhů - silniční, trekkingová, horská nebo i ty, která už mají své nejlepší dny dávno za sebou přiváželi na sběrné místo obyvatelé Opavy, aby podpořili projekt Kola pro Afriku.

Na sběrném místě přibývaly bicykly, které by jinak skončily na skládce či ve sběrném dvoře. I tyto použité dopravní prostředky mohou udělat službu dětem při několika kilometrové cestě do školy v africké Gambii. Kol si váží, jinak by totiž musely každý den za vzděláním v nehostinných podmínkách šlapat pěšky.

Daniel Ščigel, vedoucí centrálního skladu, Kola pro Afriku: „Sbíráme všechna kola. Pak je i třídíme.  Pokud kolo neposlouží přímo projektu, může sloužit jako náhradní díl, nebo sběrná surovina, kterou zužitkujeme, zfinancujeme a peníze použijeme na projekt samotný.“

Opavský magistrát pomáhá sbírkou už po třetí. Zároveň do ní věnoval 33 kol, která zůstala ve skladu zrát a nálezů, a o která se nikdo nepřihlásil. Hned během první hodiny lidé na sběrném místo přivezli téměř stovku kol. Věnovat mohli také přilby, bezpečnostní vesty nebo nářadí.

Kateřina Durčáková, organizátorka sbírky, Magistrát Opava: „Vloni jsme nasbírali kolem 300 kol, letos očekáváme, že ten výsledek bude podobný, možná i lepší.“

Opavané do sbírky věnovali na čtyři stovky kol. Obecně prospěšná společnost Kola pro Afriku vloni v rámci celé republiky nasbírala víc jak šest tisíc použitých bicyklů.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy