Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neobvyklý zážitek z opavské MHD: cesta trolejbusem za doprovodu živé hudby

  • Opava,

Ulice Opavy brázdil hudební trolejbus. Na jeho palubě pro cestující hráli klavírista Dominik Fajkus a violloncellista Dominik Hanousek. Na repertoáru byla klasika, moderní hudba i vlastní tvorba. Mnohdy bylo vidět, že i pod rouškou se cestující usmívají.

S nápadem rozezvučet trolejbus tóny violoncella a klavíru přišel pianista Dominik Fajkus. Vedení opavského dopravního podniku se myšlenka hned zalíbila.

Pavel Gebauer, ředitel MDPO: „Mělo by to zpříjemnit v této ne zrovna nejlepší době cestujícím přepravu a chceme také cestující zpátky do městské dopravy dostat.

Lidé si mohli poslechnout třeba jen jednu skladbu, nebo si jich vychutnat více. Někteří raději svou zastávku přejeli, aby skladbu slyšeli celou. A nebo nastoupili znovu.

Improvizovaná koncertní síň byla sice trochu stísněná, ale akustiku měla skvělou. Hudebníci si ovšem museli zvyknout na to, že jsou pořád v pohybu.

Dominik Fajkus, pianista: „Musím pořád tu gravitaci vyrovnávat. Takže občas mi to tady sklouzne na jednu stranu, na druhou. Chce to prostě více soustředění. “

Cestování deštivým městem za doprovodu hudby vykouzlilo nastupujícím na tvářích úsměv, i když kvůli protiepidemiologickým opatřením byl skrytý pod rouškou. A zážitek to byl jedinečný: během dvou hodinového improvizovaného koncertu se žádná skladba neopakovala.

Jan Hanousek, violoncellista: „Máme na repertoáru spoustu coverů. Asi kolem 150.“

Možná, že se teď trolejbus stane pravidelným koncertním místem.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy