Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští politici dosáhli na 6 mandátů v zastupitelstvu kraje, polovinu z nich obhájili

  • Opava,

Opava bude mít v zastupitelstvu Moravskoslezského kraje 6 zdejších politiků. Polovina z nich svůj mandát obhájila a bude pokračovat ve své práci i v dalších 4 letech.

Členové volebního štábu připravili hlasovací lístky pro téměř 16 000 oprávněných voličů ze slezské metropole. Kromě nich se ale chystala také desinfekce, roušky a rukavice – to kvůli koronavirové epidemii. Na území Opavy mohli lidé odevzdat svůj hlas v 59 volebních okrscích.

Letošní krajské volby byly poznamenané přísnými hygienickými opatřeními – všichni zúčastnění si museli desinfikovat ruce, mít na obličeji roušku a dodržovat rozestupy. Navzdory očekáváním se lidé se nebáli a volit přišli. V okrese Opava byla účast 34% a patřila k těm vyšším v kraji.

Nejvíce Opavských voličů si vybralo jako svého favorita hnutí ANO, které volby vyhrálo. Další místa patřila ODS s podporou TOP O9, Pirátům, lidovcům a SPD. Potud se pořadí shoduje s tím celokrajským. Naopak komunisté, kteří jsou poslední zvolenou stranou, by se podle Opavanů do zastupitelstva Moravskoslezského kraje nedostali.

Zastupitelstvu: své angažmá obhájili náměstek hejtmana Jaroslav Kania, Igor Hendrych a Simona Horáková – všichni z hnutí ANO a přidal se k nim také Michal Kokošek.  Z kandidátky ODS s podporou TOP 09 postoupila Monika Klapková. Nováčka v krajském zastupitelstvu, tedy Piráty, bude za Opavu reprezentovat Pavel Kořízek.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků