Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Učitelé dostali respirátory, které neupotřebí. Vláda totiž zavřela všechny školy

  • Opava,

 Do škol na Opavsku zamířilo víc jak 30 000 respirátorů pro učitele, které poslala vláda. To proto, že školy patří k nejrizikovějším místům šíření nemoci Covid – 19. Zatím je ale učitelé potřebovat nebudou. Na školách totiž začala z nařízení vlády distanční výuka.

Respirátory FFP2 přivezli z pardubického centrálního skladu do Ostravy hasiči. Odtud putovaly do obcí, které je přerozdělily jednotlivým školám. Balíček s ochrannými prostředky dostanou zaměstnanci mateřských, základních i středních škol. Každý bude mít k dispozici 10 respirátorů.

Roman Otipka, tajemník krizového štábu, Magistrát Opava:  „Zatím nepředpokládáme, že by bylo něco dalšího. Uvidíme, jak se vyvine epidemiologická situace, zda vláda ještě školským zařízením pomůže.“

V souvislosti se zahájením výuky se už v září objevil vzrůstající počet případů onemocnění koronavirem především u žáků, studentů i učitelů. Školy jsou podle hygieny rizikovým místem šíření nákazy.

Simona Horáková, ředitelka ZŠ E. Beneše, Opava: „Předpokládám, že respirátory pomohou učitelům psychicky i fyzicky. Že to bude větší ochrana, než jsou roušky.

Zatímco úvod školního roku se obešel bez ochrany úst a nosu, v polovině září už museli mít ústenku žáci II. stupně i jejich vyučující.

žákyně ZŠ E. Beneše, Opava: „Musím myslet na to, abych si k učebnicím přidala roušku.“

Učitelé sice respirátory dostali, ovšem používat je zatím nebudou. Vláda totiž základní školy uzavřela. Ty střední učí distančně už několik dnů.

Na střední hotelové škole se snaží dálkovou výuku vylepšovat. Zkoušejí snímací zařízení, které by mohlo on – line vyučování vylepšit. Učitelé mohou vést výuku přímo od tabule a aktuálně reagovat na dotazy žáků. Probírané učivo pak hned názorně dovysvětlit.

Martin Ruský, ředitel Střední škola hotelnictví a služeb a VOŠ, Opava: „Máme speciální učebnu, kde učitel nemusí mít mikrofon a sluchátka, aby mohl s žáky komunikovat. Ti jej vidí i s tím, že pedagog může zaostřit na tabuli, kde vysvětluje probíranou látku.“

Zatímco teoretická výuka středoškoláků je distanční, ta praktická ještě před pár dny normálně probíhala. Podle aktuálních vládních opatření už to ale nebude možné. Praxi přerušili např. budoucí číšníci.

Kateřina Hefková, učitelka odborných předmětů, Střední škola hotelnictví a služeb a VOŠ, Opava: „Tou formou distanční se praktické činnosti žáci nenaučí. Je potřeba, aby si stále opakovali zásady obsluhy a komunikaci s hosty.“

Po týdenní pauze se mohli vrátit zpět do učeben ke svým učitelům žáci základních uměleckých škol. Po protestech Asociace ZUŠ a rodičů byla obnovena individuální výuka, ovšem na pouhé dva dny, než vláda přednesla svůj plán zavřít kompletně všechny školy, s výjimkou těch mateřských.
OPAMETAL s.r.o. - pracoviště Otice
Otice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

SALVEKO TREND s.r.o. - prodejna Kravaře
Kravaře
od 16 800 do 17 800 Kč/měsíc

Detail

MEDIS INTERNATIONAL a.s. Bolatice
Bolatice
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků