Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přestože koronavirus mnohé činnosti omezil, popeláři musí každý den na stupátko

  • Opava,

Zatímco mnohé služby v době nouzového stavu omezily svou činnost, např. u svozu odpadu to možné není. Harmonogram vyvážení kontejnerů platí ve stejném rozsahu, jak byl schválený v době před koronavirem. Navíc v této době jsou popelnice plnější, než jindy, protože kvůli vládním nařízením lidé tráví více času doma.

Popeláři vybaveni rouškami a desinfekcí každý den na stupátku sběrného vozu vyrážejí do ulic, aby odvezli odpad z popelnic. A to bez ohledu na to, v jaké fází se zrovna pandemie koronaviru nachází. Na důsledné dodržování hygienických opatření při práci s odpadem jsou zvyklí.

Popeláři pracují ve stále stejném režimu: podle harmonogramu vyvážejí kontejnery s komunálním i separovaným odpadem. Pokud by nádoby zůstaly naplněné delší čas, začaly by zapáchat a přitáhly by pozornost hlodavců. Posádky jednotlivých vozů pracují tak, aby se vzájemně nepotkávaly. A tím se případně snížila možnost přenosu koronaviru, aby nedošlo ke snižování počtu pracovníků.

Martin Girášek, náměstek ředitele Technických služeb Opava: „Hlavně jsme zaměstnancům upravili pracovní dobu tak, aby na začátku pracovní doby postupně přicházeli, a zároveň s ukončením pracovní doby postupně odcházeli.“

V době nouzového stavu, kdy lidé většinu času tráví doma, roste i množství odpadu.

pracovník TS Opava: „Je více odpadků. Jsou rozházené kolem kontejnerů.“

Svoz komunálního odpadu a nebo třeba zimní údržba chodníků a komunikací, která už se pomalu začíná hlásit s přicházející zimou o slovo, jsou činnosti, které není možné omezit. A to přesto, že na ně zůstane v městské pokladně kvůli koronavirové krizi méně peněz.
A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

AGROZEA, spol. s r. o.- pracoviště: Hlučín kravín - za tratí
Hlučín
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků