Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé si vyříkávali prodej Dukelských kasáren, developer tam postaví byty

  • Opava,

Zasedání opavského zastupitelstva s jediným bodem v programu, který se týkal prodeje Dukelských kasáren vyvolala opozice. Podle ní byl prodej pozemku developerovi, který tady má stavět byty, netransparentní. Vedení města to odmítá.

Prodej 38 ha plochy v areálu Dukelských kasáren ostravské stavební společnosti za 51 mil. korun odhlasovali opavští zastupitelé už v září. Opozice s tím ale nesouhlasila. Podle ní nebyl prodej zcela v pořádku. Na listopadovém zasedání žádala vysvětlení.

Marek Veselý (ODS), opoziční člen Zastupitelstva města Opavy: „Ten proces byl netransparentní. Komunikovalo se přednostně s jedním z uchazečů jiným způsobem.“


 Vedení města opozičním zastupitelům okolnosti prodeje kasáren vysvětlovalo a také připravilo všechny podklady, které se jej týkaly. Na jejich nekompletnost opozice poukazovala. Připravené materiály obsahovaly téměř 80 příloh.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Ano, to byla naše chyba. V čase, který jsme měli, jsme neposkytli všechny dostupné materiály. Protože těch podkladů bylo skutečně hodně. Příště raději připravíme podklady včas tak, aby byly dostupné zastupitelům.“


Představám vedení města o proměně části areálu bývalých vojenských kasáren na byty více vyhovovala nábídka ostravské stavební společnosti JTA. Druhý zájemce, teplická firma JTH, s tím ale nesouhlasil a obrátil se na soud.

Marek Andrášek, právní zástupce firmy JTH Holding: „Žaloba už podána byla. Je to žaloba na určení, že kupní smlouva, kterou uzavřelo město s druhým zájemcem je neplatná.


Procesem prodeje Dukelských kasáren se zabývalo i Ministerstvo vnitra, které už dvakrát potvrdilo jeho správnost.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy