Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do školky na Vánoční besídku rodiče nemohou, vystoupení svých dětí uvidí na internetu

  • Opava,

Učitelky a děti z Dětské skupiny při Slezské nemocnici se pustili do natáčení Vánoční besídky. Kvůli protiepidemickým opatřením totiž rodiče do třídy za dětmi nemohou, a tak by o vystoupení svých ratolestí přišli.

V předvánočním čase vždycky chystají učitelky s dětmi ze školky v areálu Slezské nemocnice program pro rodiče. Pilně jej dlouho dopředu nacvičují a těší se, až maminky a tatínkové zasednou v publiku. Jenže tentokrát je všechno trochu jiné. Kvůli protikoronavirovým opatřením rodiče do třídy od jara nemohou.

Anna Fialová, ředitelka Dětské skupiny při Slezské nemocnici v Opavě: „Během celého letošního roku jsme s dětmi ani jednou neměli žádné představení pro rodiče.“

A tak se učitelky rozhodly, že Vánoční besídku natočí na mobilní telefon a rodičům pošlou její záznam přes internet.

Nikol Stejskalová, učitelka, Dětské skupiny při Slezské nemocnici: „Snažili jsme se jednotlivá vystoupení zakomponovat do kouzelné pohádky o zvířátkách v lese.“

Všichni se společně pustili do výroby kulis i rekvizit. Děti pomalovaly lesní chaloupku, vyrobily si masky zvířat i další nezbytnosti důležité pro představení. K tomu přibylo téměř každodenní secvičování programu – práce tady měli nad hlavu.  

děti z Dětské skupiny při Slezské nemocnici:
 „My jsem moc trénovali.“
„Nejdřív jsem byl zajíček, pak čert a pak anděl.“


Díky natočenému záznamu, který školka sdílí na sociálních sítích, teď mohou rodiče vidět, jaký pokrok jejich 24 malých andílků během uplynulých měsíců udělalo.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy