Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do školky na Vánoční besídku rodiče nemohou, vystoupení svých dětí uvidí na internetu

  • Opava,

Učitelky a děti z Dětské skupiny při Slezské nemocnici se pustili do natáčení Vánoční besídky. Kvůli protiepidemickým opatřením totiž rodiče do třídy za dětmi nemohou, a tak by o vystoupení svých ratolestí přišli.

V předvánočním čase vždycky chystají učitelky s dětmi ze školky v areálu Slezské nemocnice program pro rodiče. Pilně jej dlouho dopředu nacvičují a těší se, až maminky a tatínkové zasednou v publiku. Jenže tentokrát je všechno trochu jiné. Kvůli protikoronavirovým opatřením rodiče do třídy od jara nemohou.

Anna Fialová, ředitelka Dětské skupiny při Slezské nemocnici v Opavě: „Během celého letošního roku jsme s dětmi ani jednou neměli žádné představení pro rodiče.“

A tak se učitelky rozhodly, že Vánoční besídku natočí na mobilní telefon a rodičům pošlou její záznam přes internet.

Nikol Stejskalová, učitelka, Dětské skupiny při Slezské nemocnici: „Snažili jsme se jednotlivá vystoupení zakomponovat do kouzelné pohádky o zvířátkách v lese.“

Všichni se společně pustili do výroby kulis i rekvizit. Děti pomalovaly lesní chaloupku, vyrobily si masky zvířat i další nezbytnosti důležité pro představení. K tomu přibylo téměř každodenní secvičování programu – práce tady měli nad hlavu.  

děti z Dětské skupiny při Slezské nemocnici:
 „My jsem moc trénovali.“
„Nejdřív jsem byl zajíček, pak čert a pak anděl.“


Díky natočenému záznamu, který školka sdílí na sociálních sítích, teď mohou rodiče vidět, jaký pokrok jejich 24 malých andílků během uplynulých měsíců udělalo.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků