Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka letos jinak: dárci mohou přispět do pokladniček nebo také on-line

  • Opava,

Na leden chystá Charita Tříkrálovou sbírku, ve které mohou lidé přispět na projekty této neziskové organizace. V souvislostí s koronavirovou pandemií bude letošní koledování jiné. Novinkou budou také virtuální pokladničky a prodloužení sbírky na 24 dní. Více nám řekne koordinátorka sbírky na Opavsku Marie Hanušová.


Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Letos je všechno jiné, tak i Tříkrálová sbírka. Počítáte s tím bude kvůli koronavirovým opatřením jiná. Počítáte s tím, že koledníci vůbec vyrazí do ulic a budou koledovat?

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Ano, počítáme s tím. I když v omezené míře. Kromě klasického koledování jsme hledali další alternativní způsoby, jak se se sbírkou dostat k lidem a jak je potěšit. To kklasické koledování bude pouze jednou z možností, jak se sbírky zúčastnit. Počítáme také se sbírkou on-line. Počítáme také s tím, že by lidé mohli přinést peníze na nějaké tzv. sběrné místo. Např. do některých opavských lékárně, do sítě obchodního družstva Tempo nebo prodejen potravin Hruška. Lidé poznají místo tak, že na dveřích bude logo Tříkrálové sbírky.“

Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Když koledníci vyrazí přímo do domácností, budou muset dodržovat hygienická opatření. Jak taková návštěva bude vypadat?

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Koledníci budou mít na sobě roušky. Mají k dispozici desifekci na pokladničky. Samozřejmý je odstup. Z toho nám vyplývá, že nebudou moci přijít všude. Např. v panelových domech, kde je málo místa, bude koleda omezená nebo vůbec.“

Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Vy už jste to zmínila, lidé budou mít možnost přispět také virtuálně. Jak bude probíhat tato sbírka, tento způsob přispění?

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: Virtuální koleda je organizovaná na celostátní úrovni. Každá z Charit má svůj účet a variabilní symbol. Ten bude zveřejnění např. na letáčcích, které dostane každý Opavan, ve zpravodaji Hláska, na webu opavské Charity nebo na celostátním webu www.trikralovasbirka.cz.

Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Počítáte s možností, že by koledníci kvůli nepříznivé epidemiologické situaci vůbec nevyrazili do ulic?

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Ano, i tato varianta je ve hře, ale myslíme si, že zejm. v rodinných domech, kde koledníci nebudou vůbec vstupovat dovnitř, by bylo možné koledování i kdyby se opatření opět zpřísnila. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - 


Číslo účtu Tříkrálové sbírky v Opavě:

66008822/0800, VS 77708012

www.charitaopava.cz, www.trikralovasbirka.cz


Kam poputují peníze z Tříkrálové sbírky, Charita Opava:

-  zdravotnický materiál a auto na CNG pro terénní pečovatelské a ošetřovatelské služby, hospic

-  příspěvek na rekonstrukci prostor sociálně terapeutické dílny Radost pro mentálně a duševně postižené

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy