Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka letos bez koledníků a on - line. Na Opavsku ale můžete přispět také hotovostí do pokladniček

  • Opava,

Mnozí lidé letos marně vyhlížejí koledníky Tříkrálové sbírky. Kvůli protikoronavirovým opatřením se tato tradiční dobročinná sbírka Charity přesunula do virtuálního prostoru. Na Opavsku je ale několik desítek míst, kde mohou lidé přispět hotovostí do pokladničky. Tak jak byli dříve zvyklí.

Koronavirus změnil tradiční lednové koledování Tří králů. Lidé, kteří chtějí přispět na projekty neziskové organizace Charita, se letos koledníků nedočkají. Peníze ale mohou poslat on line cestou na účet. Na Opavsku k tomu ještě přidali další místa, kde mohou lidé vhodit přímo kasičky mince či bankovky.

Marie Hanušová, koordinátorka Tříkrálové sbírky, Charita Opava: „Letos není možné, aby koledníci chodili po domácnostech. Tak jsme hledali alternativy, jak sbírku zpřístupnit.“

Ti, kteří chtějí finančně pomoci lidem v nouzi a Charitu podpořit, mohou přispět do pokladniček umístěných v obchodech, lékárnách, kostelích či obecních úřadech. Zatím je takových míst na Opavsku 41. Přibývají ale další, kde chtějí lidé pomoci.

Marcela Dalmadyová, zástupce vedoucího Prodejny TEMPO: „Dáme kasičky ke každé pokladně u nás v obchodě, aby lidé věděli, že mohou přispívat.“

Aktuální seznam míst, kde je možné darovat peníze v hotovosti, má opavská Charita na svých webových stránkách. Pokladničky se známým bílo - červeným logem se začínají pomalu plnit penězi.

Milena Schenková, vedoucí Lékárny Lemon, Opava: „Lidé tady chodí, všímají si upozornění a sbírku a přispívají.“

Schránky pro příspěvky budou na Opavsku dárcům k dispozici do 24. ledna.

dárce finančního příspěvku: „Když nemůžou letos chodit, tak je to aspoň taková alternativa.“

Na účet Charity pak mohou lidé peníze posílat až do konce dubna.

Číslo účtu Tříkrálové sbírky Charity Opava:  66008822/0800, VS 77708012

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy