Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Slezské nemocnici přibyla další místa pro pacienty s koronavirem. Museli uzavřít plicní oddělení

  • Opava,

Slezská nemocnice čelí náporu pacientů s koronavirem. Lůžka pro ně už přestaly stačit, a tak bylo uzavřeno plicní oddělení, aby mohly být kapacity pro příjem těchto pacientů navýšeny. Nyní jsou naplněny z 90%. Současnou situaci ve Slezské nemocnic shrne její ředitel Karel Siebert.

Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Jaká byla situace ve Slezské nemocnici na přelomu roku?

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice v Opavě: „Bohužel, situace byla dosti kritická. My jsme denně přijímali 15 nových pacientů. Museli jsem i průběžně pacienty propouštět, abychom si nenavyšovali kapacity pro další kovidové pacienty.“

Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Situace na Opavsku je po Ostravě nejhorší v Moravskoslezském kraji. Máto pro to vysvětlení?

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice v Opavě: „Těžko říct. Nicméně prokazují to i data z našeho odběrového místa. Denně máme 100 – 120 pozitivních vzorků. Jak to ale vysvětlit.... Myslím si, že náš region je více familiární a kontaktní. A že návštěvy rodin, oslavy silvestra apod. se na tom určitě projevily.


Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Museli jste zřídit další místa pro pacienty s koronavirem. Kolik jich teď máte k dispozici a kde jsou ta nová?

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice v Opavě: „Momentálně máme asi 120 míst pro kovidové pacienty. Museli jsme uzavřít plicní oddělení, a tak navýšit kapacitu o 25 míst.“

Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR:  Jak se podepisuje koronavirová krize na chodu nemocnice – které obory jste museli omezit a která oddělení uzavřít?

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice v Opavě: „Kvůli pandemii jsme chod nemocnice museli značně omezit. A není tady oddělení, kterého by se omezení nedotklo. Museli jsme zcela uzavřít plicní oddělení, oddělení ORL, neprovádíme plánované operace, uzavřeli jsme některé ambulance a značně omezili i další provoz.“

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy