Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavané mohou navrhnout, jak využít 1,5 mil. Kč z participativního rozpočtu

  • Opava,

Už po páté mohou Opavané rozhodnout o tom, jak využít veřejné finance v rámci participativního rozpočtu. V rámci Nápadů pro Opavu mohou rozhodnout, kam město investuje 1,5 mil. korun. Na podání návrhů mají měsíc a půl.

Úprava školní zahrady, nová silnice u řeky, cvičební nářadí ve fitness zóně nebo mlžítka na vodu v centru…. to všechno si přáli Opavané mít ve svém městě. A splnilo se jim to díky participativnímu rozpočtu Nápady pro Opavu. Během uplynulých 4 let bylo realizováno 13 projektů, které lidé vymysleli.

O tom, které projekty se uskuteční, rozhodují lidé ve veřejném hlasování. V minulém roce občané Opavy vybrali celkem 6 projektů. Město na ně uvolnilo 1, 5 milonu korun. Stejnou částkou bude participativní rozpočet disponovat i letos.

Petr Orieščík, náměstek primátora Opavy: „Já jsem velmi rád, že částka i v době kovidu zůstala na této výši. Osobně bych si představoval, že by si participativní rozpočet města Opavy zasloužil třeba 5 mil. korun.

Návrhů se každý rok sejdou desítky. Ty, které neuspěly, mají teď nově možnost se do hlasování znovu vrátit.

Kateřina Hnátová, koordinátorka projektu, Magistrát Opava: „Pokud nápad vloni neuspěl, je možné jej podat opakovaně. S tím, že veškeré dokumenty a postup musí být splněný nově pro rok 2021.Nemohou být použité loňské dokumenty.“

Zadavatel nápadu musí přiložit také seznam aktuálních podporovatelů, nejméně jich musí být 30. Návrhy je nutné odevzdat na opavskou radnici do 1. března. V červnu pak lidé ve veřejném hlasování vyberou ty nejlepší.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy