Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Slezské nemocnici naočkovali 250 seniorů, kvůli nedostatku dávek teď vakcinace zpomalí

  • Opava,

Do Slezské nemocnice v Opavě si přišlo během prvních tří očkovacích dnů pro vakcínu 250 seniorů starších 80 let. Kvůli sníženým dodávkám očkovací látky je ale otázkou, kolik zaregistrovaných seniorů přijde na řadu dál.


Slezská nemocnice spustila očkování seniorů starších 80 let 20. ledna. Vakcínu si tady objednalo víc jak 1 600 zájemců. Někteří z nich už mají za sebou aplikaci první dávky.


seniorka: „Mám obavy. Zápal plic a ty věci, které s onemocněním související – to není nic příjemného.“


O tom, kolik seniorů vakcínu proti Covid – 19 dostane, rozhodne počet dodaných dávek. Současný nedostatek vakcín očkování zřejmě zbrzdí o dva až tři týdny.


Hana Hozová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, Slezská nemocnice v Opavě: „V této první fázi naočkujeme 250 seniorů. Co se týká dalšího očkování, musíme počkat na to, kolik vakcín dostaneme, a od toho se bude odvíjet ten počet.“


V ordinaci jsou k dispozici dva lékaři, kteří nejprve shrnou se seniorem jeho anamnézu. Po změření tlaku a teploty následuje aplikace vakcíny. Vše je otázkou několika minut.


Prozatím se v očkovací centrum proměnila jedna z ambulancí kožního oddělení. Denně tady zvládnou obsloužit až stovku zájemců. V budoucnu by se očkovací místo mohlo přesunout blíž k centru města, do prostor, které nabídla Fakulta veřejných politik Slezské univerzity.


Petr Kümpel, primář infekčního odd., Slezská nemocnice: „Vzhledem k tomu, že očekáváme, že v příštích 14 dnech – třech týdnech bude ještě omezené množství vakcíny, tak bychom využili stávajících prostor a očkovali v nemocnici.“


Kromě očkování seniorů pokračuje také vakcinace zdravotníků. Slezská nemocnice má proočkovanou asi jednu třetinu svých zaměstnanců.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy