Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Méně dopravních nehod na Opavsku, vliv měl i jarní lockdown

  • Opava,

Řidiči na jezdili vloni bezpečněji. Říkají to alespoň údaje o počtu dopravních nehod. Podle policistů to bylo zřejmě také díky jarnímu lockdownu, který výrazně omezil provoz na silnicích.

Pokles dopravních nehod, méně mrtvých i zraněných - taková je bilance provozu na silnicích za loňský rok. Na Opavsku i v celém kraji řidiči bourali o desetinu méně, než v předešlém roce. Podle policistů za to mohla také karanténní opatření, kvůli kterým na jaře zůstalo mnoho lidí týdny doma a silnice zely prázdnotou.

Petr Görlich, vedoucí Dopravního inspektorátu PČR Opava: "Projevilo se to i na provozu na pozemních komunikacích, potažmo na nehodovosti. Zaznamenali jsme pokles nějakých 140 nehod."

Nejčastější příčinou nehod bylo, že řidiči zcela nevěnovali svou pozornost jízdě. Často drželi v ruce mobilní telefon, vyřizovali si hovor nebo i chatovali. Mnohdy také nezvládli příliš vysokou rychlost. A problémem byly také srtřety s cyklisty.

Zatímco vloni kvůli epidemiologickým opatřením nebyli policisté v terénu tak často, letos budou vidět na silnicích častěji. Např. hned v lednu v rámci dvou bezpečnostních akcí kontrolovali, zda si řidiči ze svých vozidel odstranili námrazu a sníh.

Radim Uvíra, Dopravního inspektorátu PČR Opava: „Během výkonu služby se kolegy nestačíme divit, s čím jsou řidiči schopni vyjet do ulic. Opravdu si očistí na čelním skle průzor o rozměru jen 10x 10cm.“

Přitom auto, které vyjíždí do ulic by mělo být zcela zbavené sněhové pokrývky tak, aby odpadávající sníh či led neohrožoval ostatní, aby z něj byl dobrý výhled a viditelné byly i ukazatele směru


DOPRAVNÍ NEHODY -  Opavsko


2020                  1 331

2019                  1 476

2018                  1 449

Témata: policie,  nehodovost,  dopravní nehoda,  PČR
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků