Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti zůstanou o jarních prázdninách doma, připravené tábory se neuskuteční

  • Opava,

Školákům na Opavsku začaly jarní prázdniny. Ovšem letos se budou muset obejít bez táborů, které každoročně pořádá Středisko volného času. Kvůli protiepidemickým opatřením to není možné. Dětem, kterým je přece jen dobrodružství chybí, mohou vyrazit hledat poklad.


Opavské středisko volného času chystá každý rok na jarní prázdniny příměstské tábory. Děti si mohou vybírat z nejrůznějších výletů, sportovních či výtvarných aktivit. Letos ale tábory zrušil koronavirová pandemie.


Soňa Wenzelová, ředitelka SVČ Opava: "Obsazené byly do plného stavu. Protože rodiče doufali, že budeme moci tyto aktivity poskytnout."


Olga Konečná, matka dětí přihlášených na tábor: "Udělalo nám to čáru přes rozpočet, musím teď rychle vyřešit jarní prázdniny."


Náhradní program teď budou muset hledat rodiče stovky přihlášených dětí. Jednou z možností je vydat se podél Stříbrného jezera po stopách trpaslíka. Hru připravili na prázdninový týden pedagogové z opavského střediska volného času.

Pavla Tomanová, pedagog volného času, SVČ Opava: "Právě se nacházíme u prvního úkolu. Po jeho zodpovězení vyplníme v kartě první řádek."


Správná odpověď posouvá hráče k dalšímu úkolu. Na konci trasy čeká účastníky poklad.

Jarní příměstské tábory se nyní uskutečnit nemohly, ředitelka opavského střediska volného času ale doufá, že letní tábory se konat budou. Připraveno jich mají 23.

Soňa Wenzelová, ředitelka SVČ Opava: "Během ledna se většina turnusů, neříkám že přímo zaplnila, ale jsou z větší části zaplněné."


Organizátoři počítají také s variantou, že by účastníky tábora museli rozdělit do menších skupinek. Zvýšená hygienická opatření jsou samozřejmostí.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy