Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SVČ Opava připravilo pro děti na jarní prázdniny tábory. Kvůli koronaviru ale nebudou

  • Opava,

Tak jako každý rok připravili pedagogové opavského střediska volného času pro děti na jarní prázdniny hned několik táborů. Do poslední chvíle doufali, že je budou moci uskutečnit. Vládní protikoronavirová opatření to ale neumožnila. Rodiče teď musí pro své ratolesti hledat náhradní program. Mohou třeba vyrazit ke Stříbrnému jezeru hledat ukrytý poklad.


Opavské středisko volného času chystá každý rok na jarní prázdniny příměstské tábory. Děti si mohou vybírat z nejrůznějších výletů, sportovních či výtvarných aktivit. Letos ale tábory zrušil koronavirová pandemie.  

Soňa Wenzelová, ředitelka SVČ Opava: "Obsazené byly do plného stavu. Protože rodiče doufali, že budeme moci tyto aktivity poskytnout."

Olga Konečná, matka dětí přihlášených na tábor: "Udělalo nám to čáru přes rozpočet, musím teď rychle vyřešit jarní prázdniny."

Náhradní program teď budou muset hledat rodiče stovky přihlášených dětí. Jednou z možností je vydat se podél Stříbrného jezera po stopách trpaslíka. Hru připravili na prázdninový týden pedagogové z opavského střediska volného času.

Pavla Tomanová, pedagog volného času, SVČ Opava: "Právě se nacházíme u prvního úkolu. Po jeho zodpovězení vyplníme v kartě první řádek."

Správná odpověď posouvá hráče k dalšímu úkolu. Na konci trasy čeká účastníky poklad.

Jarní příměstské tábory se nyní uskutečnit nemohly, ředitelka opavského střediska volného času ale doufá, že letní tábory se konat budou. Připraveno jich mají 23.

Soňa Wenzelová, ředitelka SVČ Opava: "Během ledna se většina turnusů, neříkám že přímo zaplnila, ale jsou z větší části zaplněné."


Témata: SVČ,  tábor
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků