Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské zemské muzeum překvapí novou expozicí

  • Opava,

Pracovníci Slezského zemského muzea chystají obměnu části expozice, a tak v depozitářích hledají nové předměty k vystavení. Muzejní budovu pak čekají stavební úpravy - výměna oken.

Ředitelka Slezského zemského muzea Jana Horáková spravuje pozůstalost generála Milana Piky. Pilot britského letectva ze II. světové války zemřel před dvěma lety. Teď konečně našla čas pozůstalost protřídit a vybrat předměty, které mohou doplnit expozici hrabyňského památníku.

Jana Horáková, ředitelka Slezského zemského muzea: „Já momentálně pořádám pozůstalost po generálovi Milanu Píkovi. Teď právě v tuto chvíli zpracovávám vyznamenání a medaile.“

V muzeu bez návštěvníků je čas na změnu. Dotkne se především vystavených exponátů v hlavní výstavní budově. Asi třetina z nich bude nahrazena novými. Návštěvníci se mohou těšit třeba na kolekci hodin nebo loveckých potřeb.

Kamila Poláková, náměstkyně ředitelky Slezského zemského muzea: "V letošním roce připravujeme obměnu této stálé expozice s názvem Encyklopedie Slezsko. Část vitrín, které tady vidíte, jednotlivá hesla budou obměněna, nebo úplně změněna."

Také archeologové chystají zajímavosti, které by bylo možné nově v expozici Slezského zemského muzea vystavit. Podstatnou částí jejich práce během zimních měsíců je už tradičně zpracování vykopávek, které během provedených archeologických průzkumů našli.

Jiří Juchelka, vedoucí odd. archeologie, Slezské zemské muzeum: „Ty v určitou dobu musíme zpracovávat. Proto toho využíváme maximálně těchto zimních měsíců. Nyní pracujeme na nálezových zprávách, zpracováváme jednotlivé výzkumy."

A připravují se také stavební úpravy: během letošního roku zedníci vymění 70 oken, které budova Slezského zemského muzea čítá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků