Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parkovací dům u vlakového nádraží v Opavě - 246 míst pro auta

  • Opava,

U vlakového nádraží Opava – východ začala výstavba parkovacího domu. Sloužit bude především řidičům, kteří tady chtějí odstavit své auto a dále pokračovat veřejnou dopravou. Stavba bude dokončená příští rok na jaře.

Nedostatek míst pro parkování je u železniční stanice Opava – východ mnohaletý problém. Vyřešit jej má nový parkovací dům, který vznikne na konci kolejiště a poskytne dohromady s venkovním prostorem 246 míst.

Radim Daniec, stavbyvedoucí, Hochtief: „V první fázi budeme dělat přípravu staveniště, kácení dřevin, kácení stromů, odkop na pilotovou rovinu a zahájíme stavební práce.“

Během května tady vyroste ocelová konstrukce, jako základ pro tří podlažní parkovací dům. Práce pak budou pokračovat až do jara příštího roku.

Tomáš Klimek, vedoucí projektového týmu zhotovitele: „Co se týká stavby, tak se pohybujeme v blízkosti železniční dráhy. Která podléhá určitým omezením typu ochranných pásem.“

Těžká technika tak bude muset využít jediné přístupové komunikace. A tak přilehlá ulice ke staveništi, ul. Skladištní, kterou řidiči hojně využívají k parkování, bude podobu výstavby uzavřená.

Část peněz na výstavbu parkovacího domu za 190 milionů korun se podařilo městu získat z dotací.

Nová parkovací místa umožní řidičům nechat tady své auto a dál pokračovat veřejnými dopravními prostředky. Tento přestupní terminál odbaví ročně 3,5 milionu cestujících.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Je to pro celou veřejnost. Hlavně pro cestující, kteří budou cestovat hromadnou dopravou a také drážní dopravou.“

Opava se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst. Proto se chystá také výstavba dalšího parkovacího domu v centru města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků