Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci mají speciální pracovní stůl, který mohou využít i vozíčkáři

  • Opava,

Žáci ze Základní školy pro tělesně postižené mají nově k dispozici speciální pracovní stůl, který mohou vyžívat také vozíčkáři. Díky elektrickému zvedáku lze stůl nastavit do požadované výšky.

Žáci ze základní školy pro zdravotně postižené teď mohou na hodinách pracovního vyučování využít ponk, který byl vytvořený s ohledem na děti s hendikepem.

Silvie Häuserová, ředitelka ZŠ pro tělesně postižené v Opavě: "Bylo pro nás důležité, aby ponk měl zvedací mechanismus a aby byl výškově nastavitelný. A tím uzpůsobený pro všechny žáky naší školy"

Díky speciálnímu elektrickému mechanismu je možné stůl nastavit do libovolné výšky. Tak aby zde mohly pracovat také děti na vozíčku.

Václav Hon, předseda představenstva HON a. s.: "My tyto stoly děláme pro kancelářský nábytek. Ale samozřejmě brali jsme v úvahu požadavky školy tak, aby to žákům vyhovovalo."

Malý dílenský stůl je vybavený také sadou nářadí a k dispozici budou mít školáci i kufřík s aku vrtačkou. Učitelky zase dostaly manuál, jak s dětmi u ponku pracovat.

Martin Hořínek, manažer podpory vzdělávání, MAS Opavsko: "Díky spolupráci se střední školou uměleckou a průmyslovou jsme vytvořili metodiku Malý svět."

Podle návodu si žáci mohou vyrobit třeba malé městečko ze dřeva.

žák ZŠ pro tělesně postižené v Opavě: "Je to moc zajímavé, určitě se to tady využije. Ponk bude stát v naší dílně."

Společenství Místní akční skupina Opavsko  spolu s Okresní hospodářskou komorou zajistilo od roku 2018 dodání 45 pracovních stolů do mateřských škol na Opavsku a Vítkovsku. Na výrobě i financování se podílely místní firmy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy