Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská nemocnice má nově opravené geriatrické a doléčovací oddělení

  • Opava,

Slezská nemocnice má k dispozici nově opravené geriatrické a doléčovací oddělení. Nové prostory mírně navýší současnou kapacitu a hlavně zde budou mít pacienti větším komfort. Toto oddělení je už po několik měsíců plně obsazené. Většinu jeho pacientů tvoří ti, kteří se zotavují po koronavirové infekci.

Vloni v lednu začala ve Slezské nemocnici rekonstrukce historických pavilonů. Třípodlažní pavilon H se díky ní proměnil v moderní geriatrické a doléčovací oddělení. Dvoj a třílůžkové pokoje tady mají vždy vlastní koupelnu a toaletu. To původní prostory postrádaly.

Monika Janáčová, vrchní sestra, geriatrické a doléčovací odd., Slezská nemocnice v Opavě: „Pacienti se konečně dočkají komornějších prostor. Bylo pro nás vždycky velmi náročné, když k nám přicházeli pacienti z jiných oddělení, která už hotelový standard nabízela.“

Opravy za 92 milionů korun zaplatil zřizovatel, Moravskoslezský kraj. Část peněz se podařilo získat také z evropských dotací.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: „Ta stavební činnost už byla potřebná. A podařilo se uvolnit prostředky z rozpočtu kraje.“

Všech 48 pacientů z plně obsazeného oddělení teď postupně přestěhují zdravotníci do nových prostor. Kapacita se zde navýší ještě o šest lůžek.

Skupina pacientů na tomto oddělení se v posledních měsících velmi proměnila. Namísto těch, kteří se zotavovali třeba po náročné operaci, tady zůstávají lidé, kterým ubral síly koronavirus.

Ingrid Rýznarová, primářka, geriatrické a doléčovací odd., Slezská nemocnice v Opavě: „My díky té kovidové situaci jsme se dostali do postkovidového režimu. Máme pacienty z 80% po prodělaném kovidu. Je to supina pacientů, kteří mají třeba těžké plicní postižení a zatím rekonvalescence je dlouhá a neumožňuje jim pobyt v domácím prostředí.“

A tak se nyní připravuje rekonstrukce dalšího pavilonu L, kde by mohlo vzniknout 25 lůžek následné péče pro neoperační obory.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy