Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část žáků I. stupně se vrátila do lavic. Některým rodičům ale vadí časté testování a roušky

  • Opava,

Po lockdownu se do mateřských škol vrátili předškoláci a žáci prvního stupně mohli opět usednout do lavic v tzv. rotační výuce. Podmínkou je ale negativní antigenní test. Většina rodičů s testováním svých dětí souhlasí. Někteří si jej ale nepřejí. A vadí jim také nošení roušek.

Syn Kateřiny Skalíkové chodí do třetí třídy. O jeho návratu do školy přemýšlela a nakonec se rozhodla pokračovat v domácí výuce. Podle ní je požádování antigenního testu diskriminační.

Kateřina Skalíková, matka žáka 3. třídy: Takto se předpokládá, že dítě, které není testované, je nemocné. Což samozřejmě není pravda. Zároveň pokud se děti testují, tak nerozumím tomu, proč by měli sedět ve výuce v rouškách.“

Většina rodičů své děti do školy poslala a se samotestováním souhlasila.

Roman Podzemný, ředitel ZŠ Vrchní, Opava: „Většina dětí dnes přišla. Chybí žáci Jen v řádu jednotek, asi 10 ze 130.“

Podmínkou účasti ve výuce je negativní výsledek testu. Jak odebrat stěr z přední části nosní sliznice radili učitelé. Žáci kvůli tomu museli přijít do školy o pár minut dřív. Přítomni mohli být i rodiče, kteří svým dětem s odebírání vzorků pomáhali.

žákyně 3. A : „Já jsem byla strašně nervózní, že budu pozitivní.“

Žáci třetí třídy byli ve škole naposledy před Vánocemi. Do lavic se vrátili po dlouhých čtyřech měsících. Většina se těšila.

žák 3. A: „Už jsem se těšil na některé kamarády.“
žákyně 3.A: „Chyběli mi spolužáci i paní učitelka.“

Během úvodních hodin si spíš povídali. A pak se věnovali opakování učiva, které probrali při on-line výuce.

Monika Pospíšilová, učitelka, ZŠ Vrchní, Opava: „Když sedí u počítače, tak jde vidět po 20 minutách ta unavitelnost. I při této výuce vidím, že křivka pozornosti klesá. Tak se tomu musím hodně přizpůsobovat.“

Učitelé se teď budou zaměřovat především na to, aby zjistili, jaké znalosti si děti z výuky od počítačů do školy přinesly. Zvýšenou pozornost budou věnovat těm slabším, kteří potřebují ještě něco dovysvětlit.

Část vyučování bude vedená venku. Žáci budou chodit na procházky a během příznivého počasí pak využívat venkovních tříd.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy