Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část opavských zastupitelů chtěla odvolat primátora Navrátila, návrh neprošel

  • Opava,

Dlouhé jednání mají za sebou opavští zastupitelé. Libor Witassek z opozičního hnutí Změna pro Opavu navrhl odvolat z funkce primátora Tomáše Navrátila (ANO). Tento záměr ale neměl v zastupitelstvu dostatečnou podporu, na opavské radnici tak zůstává vše při starém.

Debata o tom, zda bude muset Tomáš Navrátil (ANO) opustit primátorské křeslo, začala dopoledne a zabrala zastupitelům bezmála sedm hodin. Jako důvody uváděla opozice netransparentní zadávání veřejných zakázek a také špatnou informovanost, která k nim od vedení města jde. 

Libor Witassek (Změna pro Opavu), člen zastupitelstva: "Tady se vytvořilo tvrdé jádro kolem primátora, které si rozhoduje všechno samo. A to já nazývám privatizací agendy tohoto města."

Primátor Navrátil ale nařčení odmítl.  Někteří koaliční partneři pak navrhovali vyškrtnout hlasování o jeho odvolání  z programu zasedání. Neúspěšně. 

Na hlasování došlo až pozdě odpoledne a přítomní se usnesli, že proběhne tajnou volbou.  Opavské zastupitelstvo má 39 členů, pro odvolání primátora bylo potřeba nejméně 20 hlasů. Z 37 přítomných zastupitelů své "ne" řeklo Navrátilovi jen 16 z nich.  A tak ve funkci nadále zůstává.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: "Já vám, vážení kolegové, děkuji za podporu a slibuji, že dnešním dnem zkusím nastavit jiná pravidla v rámci komunikace všech zastupitelů, aby se podobné věci neopakovaly. Pro mě je to jasný signál toho, že se musí změnit moje komunikace v rámci opozičních zastupitelů. Beru si z toho ponaučení a pokusím se od zítřejšího dne komunikaci nastavit jinak."

Navrátil hodlá jednat s předsedy jednotlivých zastupitelských klubů a domluvit se na lepší spolupráci. Nicméně opoziční zastupitelé připustili, že o jeho sesazení budou nadále usilovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy