Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě bourali dopravní policisté, na místo musel vrtulník

  • Opava,

Vážná dopravní nehoda uzavřela v pátek ráno Hradeckou ulici v Opavě. Podle dostupných informací se měla srazit dvě osobní vozidla. Jedno z nich bylo policejní, které zřejmě nedostalo přednost při jízdě na majáky. Dva policisté utrpěli vážná zranění. Do nemocnice byla převezena i řidička druhého vozu.

Nehoda se stala krátce po 8. hodině ráno v Hradecké ulici v Opavě. Podle prvních informací z místa měli dopravní policisté údajně podle svědků pronásledovat ulicemi města ujíždějícího motorkáře. Nakonec se ale ukázalo, že ten jel pouze před nimi a policisty vůbec nezajímal. Byli totiž na cestě k čerstvě nahlášenému problému v Hradci nad Moravicí, kde se vysypalo na silnici stavební kamenivo z nákladního auta.

svědek: "Policisté jeli na majáky, auto Volkswagen jim nedalo přednost."
svědek: "Policejní Octavia je rozmetaná všude kolem."

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Na vozidle Škoda Octavia v civilním provedení měli policisté z důvodu jízdy k ohlášené dopravní nehodě zapnuté zvláštní výstražné světelné a zvukové zařízení („maják“). Na křižovatce vyjížděla z vedlejší ulice Hobzíkova s vozidlem značky VW Tiguan řidička (ročník 1975), přičemž došlo ke střetu s projíždějícím služebním vozidlem. Služební vozidlo bylo po střetu odhozeno v podstatě mimo komunikaci do oplocení přilehlého pozemku."

Na místo byly okamžitě povolány všechny jednotky integrovaného záchranného systému. Hasiči, záchranáři, policisté a z Ostravy přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby. Dva policisté totiž utrpěli velmi vážná zranění. Jednoho přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice a druhý byl převezen na urgentní příjem do nemocnice v Opavě. Se zraněním skončila v nemocnici také řidička druhého vozu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Výsledky provedených orientačních dechových zkoušek byly u obou řidičů negativní. Policisté provedli na místě řádnou dokumentaci. Silnice byla pro provoz uzavřena po dobu nezbytně nutnou k práci v souvislosti s nehodou, policisté odkláněli a korigovali dopravu."

Policisté se budou i nadále zabývat okolnostmi, příčinami a mírou zavinění u této dopravní nehody. Nyní hledají svědky.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté se obrací na svědky dopravní nehody, včetně řidičů (osádek) vozidel projíždějících v danou dobu místem (křižovatka ulic Hradecké a Hobzíkovy), kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k nehodovému ději, včetně záznamů z palubních kamer, nechť kontaktují policisty na bezplatné lince 158."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy