Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hořící dodávka explodovala i přes rychlý zásah opavských strážníků, hlídka se snažila vůz uhasit do příjezdu hasičů

  • Opava,

Nebezpečný zásah mají za sebou opavští strážníci. Při průjezdu kolem parkoviště u Bredy si všimli požáru odstavené dodávky na ulici Nákladní. Vůz i přes jejich snahu explodoval. Informaci o zásahu zveřejnil ředitel Městské policie Opava Jiří Klein s tím, že incident se obešel bez zranění. Na místě zasahovaly i dvě jednotky hasičů.

Projíždějící hlídka Městské policie Opava si všimla, že odstavená dodávka, kolem které projížděla, začala hořet. Vedle vozu stálo další osobní auto. Jeden z dvojice strážníků rychle použil hasící přístroj a i přes nebezpečí výbuchu se snažil požár zlikvidovat. 

Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Další přivolával HZS. Snahou bylo zachránit vedle parkující auto. Na místě pokračovali hasiči, ale přes veškerou snahu po chvíli vozidlo explodovalo. Naštěstí se událost obešla bez zranění." 
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Požár byl na tísňovou linku ohlášen sedm minut před půl čtvrtou. Operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice HZS MSK v Opavě a spolu s nimi dobrovolné hasiče z místní části Kylešovice. Hasiči po příjezdu zjistili, že se požár dodávky šíří i na vedle zaparkovaný osobní automobil. Zároveň byla sálavým teplem poškozena i lampa veřejného osvětlení. K zásahu hasiči nasadili vodu a pěnu, zároveň zachytávali provozní náplně, které z hořícího vozu unikaly. Požár byl lokalizován v šestnáct hodin, celkovou likvidaci velitel ohlásil krátce před půl pátou. Proč začalo hořet zjišťují specialisté z řad hasičů, výši škody odhadl vyšetřovatel předběžně na 100 tisíc korun."
Jiří Klein, ředitel MP Opava: "Děkuji touto cestou hlídce za okamžité rozhodnutí a následnou profesionální činnost na místě události."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy