Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka na pojízdnou kavárnu, ve které budou obsluhovat hendikepovaní

  • Opava,

Prostřednictvím internetové sbírky můžete přispět na pojízdnou kavárnu. Využívat ji budou klienti s psychickým a mentálním postižením, kteří kvůli svému hendicapu nemohou pracovat.

Sociálně terapeutickou dílnu Radost provozuje opavská Charita. Sdružuje lidi s mentálními a psychickými problémy. Věnují se zde nejrůznějším ručním pracím nebo tady tráví společně svůj volný čas. Příležitostně se z těchto mužů a žen stávají baristé. Kávu připravovali kdysi třeba opavským basketbalistům v kavárně v opavském nákupním centru.

Ivo Mludek, mluvčí Charity Opava: "Baví je to za prvé proto, že se dostanou mezi lidi. A to je také poslání tohoto našeho střediska, aby se ta činnost neodehrávala za zavřenými dveřmi, ale aby se odehrávala mezi lidmi a oni tak mohli vyjít ze sociální izolace. A zároveň je bavilo, že dělají práci, která je smysluplná.“

Proto vznikl projekt, který upraví korbu elektrické tříkolky na pojízdnou kavárnu.

Christos Tomopulos, technolog, Hagemann: "Tahle celá platforma bude odstraněna. Na ni bude nasazena platforma naše, z naší konstrukce. Interiér bude složený z dřevěných části, do kterých budou zakomponovány jednotlivé elektrospotřebiče."

Na velmi malém prostoru najdou své místo kávovary, lednice, police na nádobí, nádrže na vodu, baterie nutné pro provoz elektrozařízení a také záložní zdroj, který může napájet přístroje v případě nouze.

Jan Filip, konstruktér, Hagemann: "Šlo o to, veškeré komponenty tam umístit správně, aby byly funkční. A také správně hmotnostně rozložené, aby nedošlo k převrácení tříkolky za jízdy. Veškeré těžké komponenty jsme museli dát na osu tak, aby byla motorka z jízdy vyvážená."

Pojízdná kavárna může měnit své místo podle zájmu zákazníků a přizpůsobí se také časovým možnostem klientů dílny Radost. Během května mohou dárci přispívat na tento projekt v internetové sbírce, kterou najdou na dárcovském portále.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy