Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skokové závody v Opavě za zvláštních opatření

  • Opava,

Rozvolňování protikoronavirových opatření vrátilo po půl roce na závodní kolbiště také koně a jejich jezdce. V Opavě se jely první letošní skokové závody. Prozatím ale bez účasti diváků.

Jezdecký areál v Opavě - Kateřinkách letos poprvé ožil skokovými závody. Stále trvající hygienická opatření si vyžádala prázdné tribuny a od jezdců potvrzení o negativním testu na koronavirus či doklad o vakcinaci. Koně musely být povinně naočkovány proti hepesviru, který způsobuje respirační, reprodukční, ale i nervové onemocnění těchto zvířat.

Vladimír Hruška, ředitel závodu: „Všichni lidé, kteří přijdou do areálu, musí odevzdat potvrzení a čestné prohlášení.
Jezdci i koně nemohli závodit víc jak půl roku. Po celou dobu se ale museli udržovat v kondici. Závody v Opavě byly pro mnohé vůbec první příležitostí po dlouhých měsících porovnat své síly se soupeři.
Jakub Ludvík, jezdec, Jezdecký klub Velká Polom z.s.: „Opatření ztěžují život nám všem. Není to jednoduché, ale jsem rád, že můžeme aspoň nějak fungovat.“

V úvodu závodili mladší koně a jezdci na nízkých překážkách. Obtížnost se postupně zvyšovala. Nejvyšší soutěž parkur stupně ST s výškou překážek do 135 cm vyhrál Marek Hentšel z Baníku Ostrava s klisnou Deborah HF, druhý se umístil Jiří Hruška s Reiky z domácí jezdecké stáje. Tato dvojice vyhrála i předcházející parkur S s výškou překážek do 130 cm.

Jiří Hruška, účastník závodu, Jezdecký klub Opava - Kateřinky, z.s.: „Jsme rádi, že konečně zase můžeme vyjet. A zkontrolovat si formu naši i našich koní. Tak věřím, že všichni jsou nadšení a užívají si to velmi.“

Další závody jsou na opavském kolbišti naplánované na červen. Pořadatelé věří, že tentokrát budou moci do areálu vstoupit také diváci. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků