Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skokové závody v Opavě za zvláštních opatření

  • Opava,

Rozvolňování protikoronavirových opatření vrátilo po půl roce na závodní kolbiště také koně a jejich jezdce. V Opavě se jely první letošní skokové závody. Prozatím ale bez účasti diváků.

Jezdecký areál v Opavě - Kateřinkách letos poprvé ožil skokovými závody. Stále trvající hygienická opatření si vyžádala prázdné tribuny a od jezdců potvrzení o negativním testu na koronavirus či doklad o vakcinaci. Koně musely být povinně naočkovány proti hepesviru, který způsobuje respirační, reprodukční, ale i nervové onemocnění těchto zvířat.

Vladimír Hruška, ředitel závodu: „Všichni lidé, kteří přijdou do areálu, musí odevzdat potvrzení a čestné prohlášení.
Jezdci i koně nemohli závodit víc jak půl roku. Po celou dobu se ale museli udržovat v kondici. Závody v Opavě byly pro mnohé vůbec první příležitostí po dlouhých měsících porovnat své síly se soupeři.
Jakub Ludvík, jezdec, Jezdecký klub Velká Polom z.s.: „Opatření ztěžují život nám všem. Není to jednoduché, ale jsem rád, že můžeme aspoň nějak fungovat.“

V úvodu závodili mladší koně a jezdci na nízkých překážkách. Obtížnost se postupně zvyšovala. Nejvyšší soutěž parkur stupně ST s výškou překážek do 135 cm vyhrál Marek Hentšel z Baníku Ostrava s klisnou Deborah HF, druhý se umístil Jiří Hruška s Reiky z domácí jezdecké stáje. Tato dvojice vyhrála i předcházející parkur S s výškou překážek do 130 cm.

Jiří Hruška, účastník závodu, Jezdecký klub Opava - Kateřinky, z.s.: „Jsme rádi, že konečně zase můžeme vyjet. A zkontrolovat si formu naši i našich koní. Tak věřím, že všichni jsou nadšení a užívají si to velmi.“

Další závody jsou na opavském kolbišti naplánované na červen. Pořadatelé věří, že tentokrát budou moci do areálu vstoupit také diváci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy