Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavané budou vybírat projekty pro participativní rozpočet

  • Opava,

Opavané budou rozhodovat, kam investovat 1,5 milionu korun, které jsou k dispozici v letošním participativním rozpočtu. Vybírat budou nejlepší projekty, které mohou změnit veřejný prostor ve městě. Hlasovat o nich budou elektronicky.

Dětská nebo sportovní hřiště, venkovní učebna, parčík nebo grafická úprava fasády městských lázní – to jsou některé z projektů, které by Opavané chtěli ve svém městě. Mnohé z nich mají šanci na realizaci v rámci participativního rozpočtu, který se jmenuje Nápady pro Opavu. Takovýchto tipů, jak zvelebit veřejné prostransvííve městě doručili lidé na radinici 21.

Petr Orieščík (ČSSD), náměstek primátora Opavy: „Já jsem rád, že se drží ten standartní počet, jaký byl i v minulé roce.“

Některé projekty musely být ale vyřazeny. Např. v případě, že by jejich realizace nebyla možná na pozemku města nebo pokud by nemohly sloužit veřejnosti. Ve finále jich nakonec zůstalo 11.

Kateřina Hnátová, koordinátorka projektu, Magistrát Opava: „I v době, kdy lidi mají spoustu jiných starostí, tak mysleli na to, že se budou podávat „nějaké nápady“ a že by chtěli něco zlepšit. To zaměření je obdobné, jako v minulých letech. Hodně se řeší dětská hřiště, relaxační zóny, sportovní zázemí.“

Zastupitelé letos uvolnili do participativního rozpočtu 1,5 mil. korun. Realizovány tak mohou být tři projekty do 100 000 korun a tři projekty do 400 000 korun.

Nejlepší projekty budou lidé vybírat elektronickým hlasováním na webových stránkách města www.opava-city.cz, a to od 1. do 15. června 2021.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy