Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Méně peněz na terénní sociální služby. Charita musí omezit své plány kvůli nižším výnosům Tříkrálové sbírky

  • Opava,

Charita bude muset ve svých plánovaných projektech škrtat. Je to kvůli nižšímu výnosu z Tříkrálové sbírky. Např. koledníci na Opavsku letos vybrali o 800 000 korun méně než vloni. A to kvůli protikoronavirovým opatřením, která na začátku roku nepustila koledníky do ulic. Peníze budou chybět především v terénní péči o nemocné.

Nad lednovou Tříkrálovou sbírkou visel dlouho otazník. Protože koledníci obcházet domácnosti s kasičkami nemohli, byli v opavské Charitě jedni z prvních, kteří začali přemýšlet, jak sbírku přece jen uskutečnit.

Marie Hanušová, koordinátorka sbírky, Charita Opava: „To zimní období bylo, co se týká protiepidemických opatření velice složité. A tak jsme hledali způsoby, jak by to mohlo jít.“

Peníze mohli lidé vkládat do pokladniček třeba v obchodech či lékárnách a mohli je také posílat na účet. Přestože mnoho lidí přízeň neziskové organizaci Charita zachovalo, po sečtení všech příspěvků sbírka dosáhla 1,6 milionu korun.

Jan Hanuš, ředitel Charity Opava: „Byla velice složitá doba, tak jsem čekal, že ta částka bude významně menší. Nicméně, přestože jsem překvapen, tak ta částka je malá. “

Ve srovnání s loňskem lidé na Opavsku přispěli asi o 800 000 korun méně. Peníze budou chybět. Např. na nákup auta pro terénní ošetřovatelské a pečovatelské služby. Vybrané peníze poputují na zdravotnické pomůcky a pak také na dostavbu sociálně terapeutické dílny pro lidi s mentálním a duševním postižením. Přestože sbírka nepřinesla potřebné finance, přinesla nové nápady.

Marie Hanušová, koordinátorka sbírky, Charita Opava: „Zkušenosti, které jsme získali, chceme využít. Takže budeme rádi, když budeme moci kombinovat návštěvy v domácnostech i se statickými pokladničkami."


VÝSLEDKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY NA OPAVSKU:

rok                               2021    2020    2019    2018

v mil. Kč                       1,6        2,4       2,3       2,2 


Zdroj: trikralovasbirka.cz


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy